תופעות לוואי של טיפול בסתימת סתימות

מתקן סתום, הידוע גם בשם שומר ביס, הוא מכשיר שיניים נשלף. זה נפוץ לטיפול הפרעות temporomandibular, אשר מאופיינים בעיות עם מנגנוני הלסת שלך. בעיות אלה יכולות לגרום לכאב ולבעיות לעיסה. סיבים סותרים נועדו לייצב את הלסת שלך כדי להחזיר את תנועת הלסת הנכון. הפרעות סותרות עשויות להיות תופעות לוואי ויש ללבוש רק תחת פיקוחו של רופא השיניים.

עקירה מנדלבארית

לדבריה של ארווין מ ‘בקר, מחבר הספר “תפיסות מקובלות בתחום הקליני” עם זאת, ללבוש סתגל מסתיר במשך יותר מ 6 שבועות יכול להשפיע לרעה על המפרק קונדייל משותף שלך, גרימת סיבוכים הנגיסה שלך, מסביר בקר. זה משותף ממוקם בדיוק מתחת לאוזן שלך מאפשר את הפה כדי לפתוח ולסגור.

חסימה לא יציבה

דיווחי מקרה שפורסמו בגיליון אפריל 2010 של “Journal of Craniomandibular Practice”, מצביעים על כך שלבישת סף סתמי לטווח ארוך עלולה לגרום לחסימה לא יציבה. זה מתייחס לאופן שבו השיניים העליונות והתחתונות שלך יישור כאשר אתה סוגר את הפה. הדו”ח מציין כי החולה לבש סתגל סמוי במשך שישה חודשים על פי המלצת האורתודונט שלו, מה שמוביל לחסימה לא יציבה ברמה של שיני החוכמה שלו.

כאב פנים

כאבי פנים הם תופעת לוואי של סד הקיבוע המותאם בצורה לא נכונה, על פי בקר. חשוב שיהיה סד הקיבוע שלך מתאים כראוי מחדש על פי הצורך, מסביר בקר. צור קשר עם אורתודנט שלך אם אתה מרגיש הקלה מהתסמינים שלך בתחילה, אבל ניסיון החזרת סימפטומים או סימפטומים חדשים, כגון כאבים בפנים. אורתודונט שלך יכול לבצע התאמות בסתימת הבטן שלך כדי לוודא שהוא מתאים כראוי לאורך כל הטיפול שלך.

שיקולים

סיבים סותרים נועדו לשפר את תפקוד הלסת שלך אם יש לך הפרעה temporomandibular, או להגן על השיניים מפני שחיקה. הנתונים מצביעים על כך שלבישת סתימה מקרית במשרה חלקית במשך עד שישה שבועות מפחיתה את הסיכון לתופעות לוואי. לדון על תופעות לוואי אפשריות עם אורתודנט שלך אם קיבוע סתמי מומלץ במשך יותר משישה שבועות.