פצעון לבן על מכסה העין

פצעון לבן על העפעף יכול להישאר קטן למדי בקושי מורגש או שזה יכול לגדול, להתנפח ולהיות כואב. גידול דמוי פצעון עשוי להיות תוצאה של שימוש במוצרי קוסמטיקה שפג תוקפם או עדשות מגע שלא נוצרו כראוי. בעוד הצמיחה היא בדרך כלל לא עניין רפואי רציני, אלא אם כן הוא מתחיל לעכב את החזון שלך, זה יכול להיות כואב מכוער.

הֶסבֵּר

בליטה לבנה על העפעף, שנראית לעתים קרובות כמו פצעון, היא לעתים קרובות גם chalazion או hordeolum, זו האחרונה המכונה גם סטיר, על פי Mayo Clinic. הבליטה היא לבן שבו הוא מלא מוגלה, אבל זה יכול להיות גם אדום או מוקף באזור אדום ולפעמים נפוח. עיניים מימיות וכאב הם סימפטומים אחרים המלווים לעתים קרובות chalazion או סטיר.

סיבות Sty

Sties יש מספר סיבות, כולל היגיינה לקויה או מצב קשורה הידועה בשם blepharitis. היגיינה ירודה, במיוחד לשפשף את העיניים עם ידיים מלוכלכות, לעתים קרובות חושף את העפעף לחיידקים. החיידקים מכן להדביק את בלוטות השומן של העפעף ולגרום מכה. Staphylococcus הוא חיידק נפוץ המוביל עור, למרות כל סוג של חיידקים הוא משחק הוגן, על פי רופא המשפחה.

Blepharitis

אם אתם סובלים מעמידות קבועות ועיניים נפוחות, אתם עלולים לסבול מדלקת פרקים, על פי מאיו קליניק. מצב זה כרוני גורם בעפעפיים מודלק, בדרך כלל ליד הריסים. Malfunctioning בלוטות שמן הבסיס של הריסים היא הגורם של blepharitis, ו sties הם תופעת לוואי נפוצה.

סיבות Chalazion

בדומה למראה לעצב, chalazion הוא עוד פצעון, כמו גבשושית היבול על העפעף, על פי האגודה האמריקאית אופטומטרי. בלוטת שמן חסומה או נפוחה על המכסה גורמת chalazion, אבל בלוטת שמן נגוע גורם לעצב. Chalazion לעתים קרובות מתחיל כמו מכה כואבת אבל, כפי שהוא ממשיך לגדול, זה כבר לא כואב. Chalazion גם נוטה לגדול יותר מאשר סטיר, לפעמים להגיע לגודל של אפונה.

יַחַס

שתי המעדפות והצ’לזיה נוטות להסתלק בכוחות עצמן, מדווחת האגודה האמריקאית לאופטומטרי, עם כתמים שנמשכים בדרך כלל כשבוע וחלציה הנמשכת עד חודש. כדי להאיץ את תהליך הריפוי, להחזיק washcloth לח חם על העפעף שלך לפחות חמש דקות עד ארבע פעמים ביום. כמו כן להימנע משיפש, נוגע או החלת איפור על האזור הפגוע, ולשמור על אזור העין כולו נקי. אף פעם לא פופ את הפצעון, כי זה מזמין רק יותר זיהום. אם העור שלך או chalazia מחמיר או לא הולך אחרי כמה שבועות, טיול לרופא העין הוא בסדר.