סימפטומים של אלרגיה לבירה

הבירה, אחת המשקאות הוותיקים בעולם, מיוצרת בתהליך הבירה המשתמש בשמרים לסוכר סוכרים מעמילן, כגון שעורה או חיטה, ליצירת אלכוהול. למרות שזה נדיר, יש אנשים שחווים תגובות אלרגיות לאחר שתיית בירה. על פי מחקר שפורסם בשנת 2012 בכתב העת “אלרגיה”, כגון “אלרגיה בירה” קשורה בדרך כלל עם חלבונים מסוימים או מרכיבים המשתנים בין בירות ואינו מייצג בהכרח אלרגיה לכל בירה. בגלל שחלבונים או מרכיבים שונים יכולים לגרום לתגובה אלרגית, הסימפטומים וחומרתם משתנים מאדם לאדם. כל חששות לגבי סימפטומים אלרגיים לאחר שתיית בירה יש לדון עם הרופא שלך.

אלרגנים משעורה

בשנת 2001, מחקר שפורסם ב “Journal of Allergy and Clinun Immunology” זיהה עבריין נפוץ בתגובות אלרגיות בקרב אנשים ששותים בירה: חלבונים שמקורם בשעורה. התגובות הנפוצות ביותר היו כוורות ותגובה חמורה יותר הנקראת “אנגיואדמה” – פריחה בעור כמו כוורות, עם נפיחות שמתרחשת מתחת לעור, במיוחד סביב העיניים או השפתיים. אם הנפיחות מתרחשת בפה או בגרון, היא עלולה לחסום את דרכי הנשימה, גרימת צפצופים או קשיי נשימה או בליעה. תסמינים כאלה יזדקקו לטיפול רפואי מיידי.

אלרגנים מ דורה

עם אנשים רבים בוחרים ללכת ללא גלוטן, יותר ויותר בירות כיום מבושל עם דורה במקום שעורה או חיטה, אשר תוצאות בירה ללא גלוטן. מחקר שפורסם בשנת 2014 ב “ארכיון הבינלאומי של אלרגיה ואימונולוגיה” תיאר תגובות אלרגיות בקרב 20 אנשים לאחר צריכת בירה. רגישות יתר לסורגום הייתה התגובה השכיחה ביותר, שנמצאה ב -9 מבין אותם אנשים, למרות שחוקרים אמרו כי אלה שנלמדו הראו גם תגובות למרכיבי בירה אחרים, כולל שעורה, כשות ושמרים. לדברי החוקרים, הסימפטומים נמשכו בדרך כלל במשך יותר מ 2 שעות וכללו כוורות, נפיחות, נגעים בעור, ובמקרה אחד, חום.

צור קשר עם אלרגיה

זה אפילו אפשרי – אם כי כנראה נדיר ביותר – בירה כדי לגרום פריחה בעור מגרד או כוורות לאחר בא במגע עם העור. מחקר מקרה שפורסם ב -1995 בכתב העת “קשר דרמטיטיס” תיאר מלצרית בת 20 שדיווחה על פיתוח כוורות על ידיה בכל פעם שבא במגע עם בירה בעבודה. המלצרית דיווחה שהיא מסוגלת לשתות בירה ללא כל תגובה אלרגית. החוקרים משערים כי התגובה עור סביר בשל malt אבל שמרים של ברואר עשוי גם תרמו לתגובה.

אנפילקסיס מושרה באר

מחקר נוסף, שפורסם בכתב העת “אלרגיה” ב -2001, דיווח על אישה בת 21 שחוותה עור וגידים כואבים, נפיחות בשפתיים ובפנים, צפצופים וקשיי נשימה קיצוניים לאחר שתיית בירה ואכילה חטיף מבוסס תירס. בדיקת האשה גילתה שיש לה אלרגיות רבות, כולל אלרגיות לשעורה, למאלט ולתירס. תגובה כזו אופיינית לאנפילקסיס, תגובה אלרגית חמורה של כל הגוף, הגורמת לירידה בלחץ הדם וכן לצמצום דרכי הנשימה, כך שהנשימה והבליעה הופכות כמעט בלתי אפשריות. מקרי מבחן – בניגוד למחקרים שנעשו בקרב קבוצות גדולות יותר של אנשים – מצביעים על כך שהבעיה הזאת היא נדירה ביותר, ואפילו מחקר זה מצביע על כך שהאישה צרכה דברים אחרים שהיא היתה אלרגית אליהם – לא רק בירה. עם זאת, אם אתם חווים אותם, תסמינים חמורים כגון אלה הם סכנת חיים ודורשים טיפול רפואי מיידי חירום.