סוגי פיזיותרפיה לזרוע שבורה

זרוע שבורה יכולה להתרחש כאשר כל אחת משלוש העצמות המרכיבות את הזרוע, הרדיוס, הזקנה והומורוס, נשברים כתוצאה מטראומה. הסיבה השכיחה ביותר למצב היא ליפול למטה מנסה לשבור את הנפילה שלך על ידי דבק את הזרוע. התאוששות מן עצם זרוע שבורה יכול לקחת מקום בין כמה שבועות עד חודש, בהתאם לסוג של הפסקה ואת המיקום הספציפי של הפציעה שלך. לאחר תקופה של immobilization כדי לעזור לרפא את העצם, הרופא שלך עשוי לרשום פיזיותרפיה כדי לעזור להחזיר את היד למצב הקודם שלה.

ייתכן שיהיה עליך לשמור על הזרוע שלך יצוק במשך מספר שבועות לאחר ההפסקה שלך, ולאחר הגבס שלך מוסר אתה עשוי להבחין אובדן כוח באיבר שלך. אימון כוח עשוי לכלול תרגילים שנועדו לעזור להחזיר את כוח השרירים אל הזרוע. תרגילים אלה עשויים לכלול כיפוף וליישר את היד תחת התנגדות, כמו גם סיבוב פנימי וחיצוני כדי לעזור להחזיר את כוח הכתף המשותף. הקפד לבצע את התרגילים בדיוק כפי שנקבעו על מנת להתאושש מהר ככל האפשר.

כמו תרגילי אימון כוח המפורטים לעיל, טווח של תרגילי תנועה הם כנראה הולך להיות prescribed לעזור לשחזר תנועה מלאה על היד שלך. התרגילים הראשונים עשויים להיות קצת כואבים, כי היד שלך כנראה היה משתתפות במשך כמה שבועות. תרגילים אלה יכללו הפעלת היד למעלה ולמטה תוך שמירה על מרפק נייח, תרגילים כדי לשחזר את התנועה של המפרק שלך משותף ואפילו כמה תרגילים כדי להחזיר את התנועה למפרק הכתף שלך.

בהתאם העבודה הספציפית שלך, טיפול זרוע שבורה עשויים לכלול תרגילים שנועדו להביא אותך מוכן לחזור לעבודה. תרגילים אלה יכולים לכלול מניפולציה ידנית של חלקים קטנים, הרמת תרגילים המחקים תנועות שבוצעו במהלך יום העבודה שלך תרגילים המסייעים לחזק שרירים ספציפיים אתה משתמש בעבודה.

אם אתה ספורטאי, הרופא שלך עשוי לרשום פיזיותרפיה כדי לעזור לך להאיץ את ההחזר שלך למגרש. בהתאם הספורט שלך ואת הפגיעה הספציפית שלך, תרגילים אלה יכולים לכלול זריקת תנועות, תרגילים מרתקים ותרגילים שנועדו לסייע לשחזר את תיאום היד שלך עין. סוגים ספציפיים של תרגילים תלויים מאוד על הספורט שבחרת ואת הפציעה הספציפית שלך, עם זאת.

אימון כח

גמישות הדרכה

רפוי בעסוק

ספורט ספציפי הספציפי