מתי להתחיל דיאטה נוזלית ברורה לפני קולונוסקופיה?

קולונוסקופיה היא בדיקה פנימית של המעי הגס, או המעי הגס, כמו גם את פי הטבעת. מכשיר המכונה קולונוסקופ מוכנס לתוך פי הטבעת שלך כדי לבחון את המעיים. כדי להתכונן קולונוסקופיה כדי לעזור להבטיח את הדיוק של הבחינה שלך, תצטרך לנקות לחלוטין את קרבים. הרופא יספק הוראות ספציפיות כיצד לנקות את המעיים. הכנה זו תכלול תזונה נוזלית ברורה.

זמן ההכנה של קולונוסקופיה משתנה בהתאם למטופל בודד את הכללים של בית החולים או מתקן שבו תהיה קולונוסקופיה. המכונים הלאומיים לבריאות מצביעים על דיאטה ברורה עשויה להתרחש יום עד שלושה ימים לפני הבדיקה שלך.

דיאטה נוזל ברור מורכב מזונות ומשקאות כי הם נוזליים ושקופים בזמן בטמפרטורת החדר. נוזלים צריכים להיות ברורים מספיק כדי שתוכל לראות דרכם, על פי הרפואה של ג ‘ונס הופקינס. דיאטה נוזל ברור לחלוטין מנקה את המעי הגס שלך של נוזלים ונוזלים אחרים, תוך מתן לחות וכמה אנרגיה. חשוב לבדוק עם הרופא אם יש לך שאלות לגבי סוגי נוזלים ברורים אתה יכול לצרוך. לדוגמה, ייתכן שתתבקש להימנע ג’לטין, ממתקים קשים ומיץ חמוציות. מוצרים אלה עשויים להיות בטעות דם במהלך קולונוסקופיה.

בעוד על דיאטה נוזלית ברורה אתה רשאי לשתות מים, מיצים ללא עיסת, קפה או תה ללא חלב או שמנת, לא מוגזים, משקאות מוגזים וסודה ברורה כמו ג ‘ינג’ ר. אתה יכול לצרוך מרקים ברורים, כולל עוף או בשר. נקה ג’לטין, קוביות פירות וקופסאות ללא חתיכות פרי מותרות גם כן. מותר לכם לצרוך סוכריות ברורות וקשות ולהוסיף מלח, פלפל וסוכר למזון ולמשקאות.

דיאטה נוזלית ברורה היא בדרך כלל לא רק צורה של הכנה תידרש להשתתף לפני קולונוסקופיה שלך. סביר להניח שתצטרך להפסיק לקחת תרופות מדללות דם – כולל אספירין, איבופרופן ונאפרוקסן. אתה יכול גם להיות הורה לצרוך פוליאתילן גליקול בערב לפני הקולונוסקופיה שלך – חומר אלקטרוליט כדי לעזור את הפלט של המעיים שלך לרוץ לגמרי ברור. אתה עשוי גם להיות מתבקש לקחת משלשלים או חוקן כדי לעזור לנקות את המעיים.

זמן התכוננות

נקה דיאט נוזלי

ניקוי מזון נוזלי

הכנה אחרת