מחקרים על טיפול בחרדה עם תוספת ויטמין B12

הפרעות חרדה הן הפרעות נפשיות הנפוצות ביותר בארה”ב, ומשפיעות על אנשים על פני קבוצות גיל ותרבויות, על פי המנתח הכללי. ייתכן ששמעת על ויטמין B12, ואת השפעתו כביכול על הפרעות חרדה שונות. יש מספר עצום של השפעות חיוביות ושליליות המיוחסות לכל הויטמינים, כולל B12, ולכן הפרדת העובדות מהבדיון יכול להיות מאתגר. יש מחקר מדעי על היעילות של B12 כאשר נעשה שימוש בהפרעות חרדה והפרעות נפשיות שיכולות לעזור לך, בהתייעצות קרובה עם הרופא שלך, לקבוע אם B12 מתאים לך.

ההגדרה של חרדה

הפרעות חרדה כוללות הפרעות חרדה כלליות, הפרעות פאניקה, פוביות, הפרעה אובססיבית-קומפולסיבית, הפרעת דחק חריפה והפרעה פוסט-טראומטית. ישנם תנאים אחרים שיש להם סימפטומים הקשורים חרדה, כמו גם. הפרעות חרדה יכולות להתבטא בדרכים שונות, אבל הן משפיעות בדרך כלל לא רק על הדרך בה אתה חושב, אלא גם על אופן ההתנהלות שלך ועל האופן שבו הגוף פועל. חרדה קשורה לעיתים קרובות עם דאגה מוגברת, הימנעות, חוסר מנוחה, עצבנות, מתח, כאבי ראש, מוגברת קצב הלב, בחילה, רועד, עייפות וחוסר יכולת להירדם.

B12 בגוף

ויטמין B12 אחראי על יצירת כדוריות דם אדומות, תפקוד נוירולוגי והפקת DNA. רוב האנשים לרכוש מספיק ויטמין B12 דרך המזון שהם אוכלים. B12 נלקח לתוך הבטן, שם הוא מופרד חלבונים על ידי חומצה הידרוכלורית, הוסיף חלבון אחר שנקרא גורם פנימי, ולאחר מכן נקלט לתוך זרם הדם שלך. מבוגרים צריכים על 2.5 mcg של ויטמין B12 ביום, נמצא סוגים רבים של מוצרים מן החי ומוצרים אשר מבוצר עם ויטמינים. כבד בקר וצדפות יש את הכמויות הגבוהות ביותר של B12, אבל זה ניתן למצוא בשר ודגים בכלל, כמו גם ביצים, מוצרי חלב ושמרים תזונתיים.

חסר B12

חסר ויטמין B12 יכול להתבטא כמו עצבנות, פגיעה בזיכרון, דיכאון, פסיכוזה ואי סדרים בלב. סימפטומים אלה דווחו ב “New England Journal of Medicine” ב -1988, מחקר שצוינו לעתים קרובות על ידי חוקרים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות. במילים אחרות, הרבה סימפטומים של לא מקבל מספיק ויטמין B12 דומים הסימפטומים של חרדה. אנשים הנמצאים בסיכון לחוסר בוויטמין B12 כוללים אלה שיש להם תנאים המעכבים את ספיגתם של חומרים מזינים בקיבה ובמעיים, כולל אנשים שעברו ניתוח לירידה במשקל ואלה הסובלים ממחלת צליאק ומחלת קרוהן, מי שגופים אינם עושים מספיק גורם פנימי לקליטת B12 בקיבה, המכונה אנמיה מזיקה, אלו שגילם מעל 50 וגופיהם אינם מייצרים מספיק חומצה הידרוכלורית לספיגת B12 בקיבה, ואלה שצמחונים וטבעונים, ולכן אינם נחשפים למוצרים מן החי. זכור כי רק מוצרים מן החי מכילים באופן טבעי ויטמין B12.

לימודים

בשנת 2009, חוקרים פולנים שפורסמו ב “Polski Merkuriusz Lekarski” מחקר שתמכה בטענה מעט מדי B12 תורמת להפרעות נפשיות שונות. B12 תומך בתפקוד של מערכת העצבים, הכוללת נוירוטרנסמיטרים כגון סרוטונין. נוירוטרנסמיטורים ממלאים תפקיד גדול בוויסות מצבך הנפשי והרגשי. מחקר שנערך ב “Archives of General Psychiatry” הראה כי רמות נמוכות של B12 היו קשורות לדיכאון, אך לא מצאו קשר מובהק סטטיסטית לחרדה, וכן מחקר שנערך ב – Journal of Psychopharmacology 2005, אשר סקר מחקרים קודמים על B12 תפקוד נוירולוגי, מצא כי B12 הוכח לעזור עם דיכאון ועם ההשפעה של תרופות דיכאון, אם כי לא במיוחד עם חרדה. בקיצור, יש ראיות כי B12 הוא מאוד חשוב לגוף שלך, כי לא מספיק זה יכול לעזור לגרום הפרעות נפשיות, וכי רמות גבוהות של זה בגוף שלך יכול לעזור להקל על הסימפטומים של הפרעות נפשיות, כגון דיכאון. מחקר נוסף צריך להיעשות כדי להעריך את השפעתו במיוחד על חרדה, עם זאת.

כמו עם כל ספקים, להתייעץ עם הרופא שלך אם אתה שוקל הוספת ויטמין חדש או מינרלים לשגרת התזונה הרגילה שלך. אם אתם סובלים מחרדה, לדבר עם הרופא שלך ואת בריאות הנפש מקצועי כדי לקבוע אילו אפשרויות הטיפול יעבוד הכי טוב בשבילך. ויטמין B12 עשוי להיות דבר אחד שאתה יכול לעשות כדי לעזור להקטין את ההשפעות של הפרעת חרדה.

שיקולים נוספים