מה תפקיד ההורים עושים בהתפתחות המוח של התינוק?

מוחם של תינוקות מתרשם במהלך השנים הראשונות לחיים. לדברי אפס לשלוש, אתר של המרכז הלאומי לתינוקות, פעוטות ומשפחות, הפלסטיות הזו היא חרב פיפיות. אם התינוק מקבל את כל מה שהוא צריך, יש לו סיכוי טוב יותר לחיות את הפוטנציאל שלו, אבל תינוקות החמיצים אלמנטים מרכזיים או חוויות עלול לשאת את הגירעונות האלה לתוך בגרות.

גנטיקה

אחת הדרכים העיקריות להורים לתרום להתפתחות המוח היא באמצעות הגנטיקה שלהם. מוחו של התינוק מתחיל להתפתח רק שבועות ספורים לאחר ההתעברות. השלבים המוקדמים ביותר של הצמיחה נקבעים על ידי הגנים שני ההורים תורמים. לדברי אפס לשלושה, הגנים מספקים את מפת החיווט למוח. הדנ”א נותן לילד את הפוטנציאל האינטלקטואלי, ועשוי לקבוע כמה מהר המוח מעבד בסופו של דבר ומסנתז מידע. אבל הגנים אינם הגורם היחיד להתפתחות קוגניטיבית.

תְזוּנָה

תזונה היא הדלק למוח הולך וגדל. על פי “צעדים ראשונים”, אתר של קרן רוצ’סטר, המיועד למוכנות לגננות, מוחו של תינוק מתחיל להתפתח רק שבועות ספורים לאחר ההתעברות, כך שהדלק הראשוני מגיע ממה שאמא אוכלת. תזונה לפיתוח המוח מתחילה מוקדם בהריון. לפי הצעדים הראשונים, התינוק שלך הופך בין 50,000 ל -100,000 תאי מוח חדשים בכל שנייה בין השבוע החמישי ל -20 בחודש. כשאמא לא אוכלת נכון, התינוק סובל. לאחר הלידה, המוח ממשיך לגדול ולהתפתח. האוכל הטוב ביותר הוא חלב אם. אבל עבור חלק מהנשים, ההנקה אינה אפשרית. ודא כי התינוק מקבל את הנוסחה הנכונה. צור קשר עם רופא הילדים שלך אם התינוק שלך מסרב חלב או מפסיק לעלות במשקל.

בִּטָחוֹן

תינוק שמרגיש בטוח ובטוח חופשי להתפתח לפוטנציאל הגדול ביותר שלו. לדברי Askdrsears.com, כאשר התינוק מרגיש מתח, המוח שלו יוצר אדרנלין ואת הקורטיזול הכימי. רמות גבוהות של הורמונים אלה למנוע את עצבים מ יוצרים קשרים יכול באמת לפגוע בנקודות חיבור עצביים. כדי לעזור לתינוק לפתח את מלוא הפוטנציאל שלו, לשמור על הסביבה שלו ללא מתח ככל האפשר. אל תיתן לו לבכות לתקופות ארוכות. נסה ליצור לוח זמנים כדי שהוא יידע למה לצפות לעתים קרובות ככל האפשר. החזק ונוח את התינוק לעיתים קרובות כדי להוסיף את תחושת הביטחון.

הַעֲשָׁרָה

התינוק שלך יוצר קשרים עצביים כשהיא משתמשת במוחה. אז לספק לה מגוון של חוויות חיוביות מסייע לה ליצור קשרים אלה. החדשות הטובות הן, זה לא לוקח הרבה גאדג ‘טים או כישורים טכניים מאוד ללמד את התינוק שלך. אוניברסיטת ג’ורג’יה מציעה כי אתה פשוט לבלות זמן לדבר ולשחק עם התינוק שלך. לחשוף את התינוק למגוון של מרקמים דרך צעצועים ושמיכות. הפוך את הצלילים עם צעצועים וחפצים סביב הבית, כגון כוסות. תגיד את התינוק מה אתה עושה לאורך כל היום. בזמן הכביסה אתה יכול לומר, “תראה, הנה השמלה שלך. הוא ורוד עם פרח צהוב.” והכי חשוב: תזכיר לה תמיד שהיא אוהבת.