מה לעשות עבור כאבי ברכיים לאחר תקופות ארוכות של הליכה

לאחר הליכה ארוכה, אתה מבחין כי הברכיים שלך כואבות מאוד. כאבי ברכיים לאחר תקופה ארוכה של הליכה יכולה להתרחש אם הלכת רחוק יותר מאשר בעבר, הלכת על משטח קשה, לא לקחת צעדים ארוכים ובריאים או אם אתה נעל נעליים שסיפקו מעט תמיכה. כך או כך, אתה מכאיב ואתה רוצה הקלה. למרבה המזל, ישנן מספר אפשרויות לעזור הכאב שלך כדי לגרום לך להרגיש טוב יותר. התייעץ עם הרופא אם הכאב נמשך או מחמיר.

מנוחה

אתה בטח כבר רוצה לקרוס על הספה, אשר מועיל הברכיים שלך. הרם את הברכיים גבוה יותר מאשר את המותניים עם כריות או שמיכות למשך שארית היום. הימנעו מכל פעילות גופנית שמניחה לחץ על הברכיים למשך 48 השעות הקרובות, אם אפשר, או עד שהברכיים כבר לא ייפגעו. מנוחה היא חשובה בדיוק כמו תרגיל – זה עוזר לגוף להתאושש שלך נותן זמן השרירים לתקן.

קרח תרפיה תרמית

במהלך 48 עד 72 שעות לאחר תרגיל אינטנסיבי, חבילות קרח יכול לעזור להקל על הכאב ולצמצם נפיחות. החל קרח חבילות במשך 15 עד 20 דקות שלוש פעמים ביום. אתה יכול להחליף ירקות קפואים או בשר עבור חבילות קרח. לאחר היום השלישי, אתה יכול לעבור טיפול בחום, להשתמש בחום, אמבטיות חמות או מטלית חמה, אומר bigkneepain.com. החל את החום במשך 10 עד 15 דקות והמתן לשעה בין הפגישות. הימנע משימוש בחום אם יש עדיין נפיחות סביב הברך שלך, כי החום יגביר את הדלקת של המפרק.

דְחִיסָה

טיפול דחיסה מסייע להקל על כאב ונפיחות. אתה יכול להשתמש תחבושת אלסטית למטרה זו. לעטוף אותו סביב הברך שלך, אבל לא לעטוף אותו חזק מדי. אם הברך המושפעת נעשית קרה יותר מברךך האחרת, יש לך תחבושת הדוקה מדי. הסר את העטיפה לפני מקלחת או שינה.

תרופות

קח תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידים כדי להקל על הכאב. תרופות אלו צריכות להכיל איבופרופן, אצטמינופין, נתרן נפרוקסן ואספירין. קרא את התווית על תרופות מעל לדלפק לפני נטילת אותם.

אם הטיפול בבית לא להקל על כאב הברך שלך, אתה יכול להיות קרוע או מתוח ברצועה בברך. אם התסמינים שלך נמשכים או להחמיר לאחר כמה ימים, לקבוע פגישה עם הרופא שלך. חפש טיפול רפואי מיידי אם יש לך כאב עז, נפיחות פתאומית, לאבד את הפונקציה של הברך או להבחין עיוות משותף.

עזרה רפואית