מה ירקות לא לגרום גז בזמן הנקה?

תזונה מאוזנת היטב והרטיבות נאותה יכולה לעזור לך לשמור על בריאותך ועל תינוקך הנקה בריא. למרות הירקות מספקים כמויות עשירות של חומרים מזינים חיוניים ומים, האגודה להריון האמריקאי ממליץ להימנע זנים מסוימים כדי למנוע גזיזות מוגזמת הקטן שלך. רוב המזונות המכילים פחמימות מייצרים גז במהלך העיכול, אך תרכובות בירקות מסוימים גורמים לסכומים גבוהים יותר. מכיוון שהגזנות יכולה לנבוע גם מרגישויות למזון, כגון מוצרי חלב, חפש הנחיות מהרופא לסימפטומים חמורים.

לפחות ירקות גזים

מזונות משפיעים על אנשים שונים, אבל בסך הכל, חסה, פלפלים, עגבניות, במיה ואספרגוס לא סביר לגרום כמויות חריגות של גז. כמו ירקות דלי קלוריות, עשירים במים, הם יכולים גם לעזור לך לשפוך קילוגרמים עודפים לאחר הנקה. במהלך הנקה, המטרה היא לפחות 2,000 קלוריות ליום או, באופן אידיאלי, 500 קלוריות יותר ממה שאתה אכל לפני שהיית בהריון. אבוקדו, גז דל שומן, דל קלוריות, יכול לעזור להוסיף קלוריות אלה שומן בריא בשבילך ועל התינוק שלך. חצי כוס אבוקדו טהור מספק כמעט 200 קלוריות. זיתים גם לספק שומן בריא לייצר גז קטן.

מפיקים מתונים של גז

תפוחי אדמה וחצילים נוטים לקדם כמויות מתונות של גז. תלוי איך הגוף שלך ואת התינוק שלך להגיב, ייתכן שיהיה עליך להגביל או להימנע מהם. מאחר שקליפות תפוחי אדמה עשירות בסיבים, מה שעלול לגרום או להחמיר את הגזים והשלשול, תפוחי אדמה חסרי עור מספקים חלופה פחות גזייה כאשר קיים עודף של גז או שלשולים. בחר חצילים, מבושלים או אפויים חצילים ותפוחי אדמה על מנות שמן, כגון חצילים פרמזן וצ’יפס. מזונות שומניים יכולים לעכב את התרוקנות הבטן, הגדלת נפיחות הקשורות לגז ואי נוחות.

קטניות

שעועית עדשים לספק כמויות יקרות של ויטמינים, מינרלים, חלבון וסיבים. בעוד שהגדלת צריכת הסיבים שלך עלולה לגרום לעצב במערכת העיכול, דיאטה בריאה מכילה 25 עד 30 גרם ליום, כך על פי אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו, ומרבית המבוגרים בארצות הברית צורכים מעט מדי. בנוסף בהדרגה להגדיל את צריכת מזונות עשירים בסיבים כגון קטניות, ספוג שעועית עדשים במשך כמה שעות ולאחר מכן שטיפה לפני בישול יכול למנוע עודף גז. תהליך זה מפחית את כמות הסוכרים הטבעיים המכילים קטניות, אשר בדרך כלל מקדמים גזים.

ירקות מצליבים

Cruciferous הם בין ירקות gassiest, אבל זה לא אומר שהם לא יכולים להשתלב גז מזעור דיאטה. כרוב פורח, ברוקולי, כרוב ניצנים וכרובית מרחיב את פני השטח של חלקיקי המזון, הגדלת הקשר עם אנזימי העיכול כפי שהם נוסעים דרך מערכת העיכול שלך. זה עושה את אלה מזונות יותר absorbable ופחות סביר לגרום gassiness. מבשלים אז רוטב ירקות cruciferous במעבד שלך או מעבד מזון לשימוש רטבים ומרקים. ניתן גם להוסיף ירקות טהורים לאפיית לחם, כגון עוגות ומאפינס, במקום קיצור לחות מוגברת ותוכן מזין.