מה יכול לגרום לך להרגיש עייף מאוד & ישנוני כל הזמן?

כולנו לחוות עייפות מדי פעם ישנוניות. אבל אם אתה מרגיש עייף וישנוני יום אחר יום, משהו אחר עשוי להיות משחק. דברים שגורמים לך להרגיש ישנוני כל הזמן טווח מ ברור יותר – כגון לא מקבל מספיק לישון – כדי להחמיץ בקלות או להתעלם גורם, כולל הפרעות שינה, מצבים רפואיים, חרדה / דיכאון, התמכרות לסמים ואלכוהול תופעות לוואי .

חוסר השינה

הצורך בשינה משתנה לאדם ולרוחב חייו. בעוד ההמלצות על ידי הקרן הלאומית לשינה המדינה כי 7 עד 9 שעות שינה עשוי להיות מתאים למבוגרים, אמריקאים רבים מדווחים שגרתי לא מקבל מספיק לישון. על פי מחקר שפורסם בגיליון מרץ 2011 של “תחלואה ותמותה שבועית”, 35% מהמבוגרים בארה”ב אמרו כי הם קיבלו פחות מ -7 שעות שינה בממוצע בלילה. משך שינה לא מתאים יכול לגרום לישנות בשעות היום, כמו גם לבעיות בריאות ארוכות טווח.

הפרעות שינה ושברי שינה

אשם נוסף עשוי להיות מקוטע או שיבשו שינה. APNEA שינה היא הפרעה המאופיינת על ידי פרקים תכופים של דום נשימה – עצירת נשימה – במשך כמה שניות לאורך כל הלילה. כאשר נשימה נעצרת, הגוף מפצה על ידי מנסה להתעורר. זה גורם פרקים חוזרים של התעוררות לרמה קלה יותר של שינה או אפילו לגמרי מתעורר. מצב נוסף המכונה תנועת איבר תקופתיים של שינה – תנועה לא רצונית של רגליים או ידיים – יכול גם לגרום לתקופות קצרות של ערנות במהלך השינה. אנשים רבים אינם מודעים לכך שיש להם בעיות אלה. מחקר שינה נחוץ לאבחון נכון. כאבים כרוניים והפרעות נוירולוגיות, כמו נרקולפסיה ותסמונת רגל חסרת מנוח, יכולים גם להפריע לשינה המביאה לישנוניות בשעות היום. קצב היממה ואת הפרעות עבודה משמרת, שבו השעון הפנימי של האדם הוא שיבשו, גם להפריע מקבל שינה נינוחה.

תרופות תופעות לוואי והתמכרות לסמים

תרופות הן אחת הסיבות הנפוצות ביותר של תחושה מנומנמת עייף כרונית. רשימת האפשרויות היא ארוכה, אבל היא כוללת תרופות כמו antihistamines בתרופות אלרגיות, תרופות הרגעה, תרופות כאבים אופיואידים, כמה תרופות התקף ותרופות נוגדות דיכאון מסוימות ותרופות לב. התאמת המינון או מציאת תרופה אחרת עשויה להיות שימושית, אך חשוב לא להפסיק לקחת תרופות מרשם ללא התייעצות תחילה עם רופא. בנוסף חומרים שנקבעו, אלכוהול וסמים של התעללות בדרך כלל לגרום עייפות מתמשכת ואת ישנוניות בשעות היום. בין סמים של התעללות, מריחואנה יש השפעות הרגעה משמעותי.

מחלת נפש

דיכאון, חרדה או הפרעה דו קוטבית יכולים להשאיר אנשים עייפים וחסרי אנרגיה. בעיות שינה נגרמות בדרך כלל על ידי דיכאון, אבל בעיות שינה עשויות גם להגביר את הסיכון לפתח דיכאון, ולכן חשוב להבין מה בא קודם. טיפול הולם בדרך כלל מקל על הסימפטומים. עם זאת, זה עלול לקחת קצת זמן עד תוצאות מוחשיות לציין.

מצבים רפואיים

אנמיה – כמות לא מספקת של תאי דם אדומים – עלולה לגרום לתחושות עייפות כל הזמן, וכך גם כמעט כל מחלה כרונית גדולה, כולל סרטן, מחלת לב וסוכרת בלתי מבוקרת. היפותירואידיזם – פעילות נמוכה באופן חריג של בלוטת התריס – היא סיבה נפוצה. תזונה עשויה להיות גורם התורם עייפות כרונית עבור אנשים מסוימים. אנשים עם מחלות נוירולוגיות, כמו פרקינסון ומחלת אלצהיימר או טרשת נפוצה לעיתים קרובות יש עודף בשעות היום מופרז גם כן. הפרעות אוטואימוניות כמו דלקת מפרקים שגרונית ומחלות אחרות עם דלקת לטווח ארוך יכולות גם לגרום עייפות וחוסר אנרגיה במהלך היום.