מה הם היתרונות של שמן אבוקדו?

שמן אבוקדו, הנגזר פירות אבוקדו, מתגאה כמה תכונות יוצא דופן ובריא ייחודי. אבוקדו הוא גבוה ויטמין E ושומנים בלתי רוויים מכיל יותר חלבון מאשר כל פרי אחר אשלגן יותר בננה. שמן אבוקדו מופק מן הבשר של אבוקדו ומציע מגוון רחב של יתרונות תזונתיים תרופתי לכאורה, שחלקם אושרו באמצעות מחקר מדעי.

שמן אבוקדו מגביר את הספיגה של קרוטנואידים במזון שלך, על פי מחקר שפורסם בגיליון מרץ 2005 של “Journal of Nutrition”. קרוטנואידים מסיסים בשומן מסתמכים על שומנים תזונתיים, אך רוב המזונות הגבוהים בקרוטנואידים נמוכים בשומן. הזן את האבוקדו. פרי זה מכיל כמויות גבוהות של חומצות שומן בלתי רוויות, כמו גם כמויות נדיבות של קרוטנואידים. במחקר, הן מינון גבוה ונמוך של שמן אבוקדו שיפרו אלפא קרוטן, בטא קרוטן וקליטת לוטאין מסלט על ידי ככל 15 פעמים לעומת סלט ללא שמן אבוקדו.

שמן אבוקדו מוריד את לחץ הדם, כך עולה ממחקר שפורסם באפריל 2005 בכתב העת Journal of Ethnopharmacology. במחקר על בעלי מעבדה, דיאטה עשירה בשמן אבוקדו שינתה רמות של חומצות שומן חיוניות בכליות, וכתוצאה מכך שינויים באופן שבו הכליות מגיבות להורמונים המווסתים את לחץ הדם. שמן אבוקדו השפיע גם על הרכב חומצות השומן בלב, והוביל את החוקרים למסקנה ממחקר ראשוני זה, כי דיאטה הכוללת כמויות נדיבות של שמן אבוקדו עשויה לשפר את לחץ הדם.

שילוב של אבוקדו ותמציות שמן סויה קיבל מעמד של תרופות מרשם בצרפת ומשווק בדנמרק כתוסף מזון להשפעותיו האנטי דלקתיות ויכולתו לעורר צמיחה ותיקון של סחוס. החוקרים מציינים ארבעה ניסויים מחקריים איכותיים המצביעים על שילוב השמן נעשה בהצלחה לטיפול בסימפטומים של אוסטאוארתריטיס בברך ובירך. הם מציינים, עם זאת, כי בעוד סימפטומים דלקת פרקים השתפרו, לא שיפורים מבניים נצפו. המחקר פורסם בגיליון אוגוסט 2005 של כתב העת “Ugeschrift for laeger”.

“Journal of מחלת חניכיים” דיווחה בגיליון יולי 2006 שלה כי אבוקדו ושמנים סויה עשוי להיות שימושי בטיפול במחלת חניכיים. בתרבית רקמות המחקר של הליגמנט הפריודונטלי בתאים העצם, אבוקדו שמן סויה מופחת דלקת על ידי עיכוב מולקולות ציטוקינים פרו דלקתיים. החוקרים סיכמו כי אבוקדו ושמן סויה מפעילים השפעות אנטי דלקתיות שעשויות לסייע במניעת שחיקת עצם הקשורה למחלת חניכיים.

פסוריאזיס מגיב היטב לשמן אבוקדו וויטמין B12, על פי מחקר שפורסם בגיליון 2001 של כתב העת “דרמטולוגיה”. חולי פסוריאזיס השתמשו בויטמין ובשמנת אבוקדו למשך 12 שבועות והראו שיפור מתמשך לאורך כל תקופת המחקר. לעומת זאת, קבוצה אשר השתמשה ויטמין E קרם הראו יתרונות במשך ארבעת השבועות הראשונים, לאחר מכן ההשפעות שככה. החוקרים סיכמו כי שמן אבוקדו עם ויטמין B12 עשוי להיות טיפול אקטואלי לטווח ארוך שימושי עבור פסוריאזיס.

1. משפר את ספיגת התזונה

2. שמן אבוקדו יכול להוריד את לחץ הדם שלך

3. Anti-Inflammatory יתרונות מאי לעזור עם דלקת פרקים

4. שמן אבוקדו עשוי לסייע בטיפול במחלת חניכיים

5. פסוריאזיס מגיבה טוב שמן אבוקדו