מה הם היתרונות של קינמון אמיתי לעומת קינמון מזויף?

כל סוגי הקינמון שייכים לסוג של קינמונום, ולכן אין באמת קינמון “מזויף”. אבל קינמון אמיתי מגיע ממין מסוים אחד – verum Cinnamomum – אשר יליד ציילון. סוגים אחרים של קינמון מגיעים מכמה עצי קינמונום שונים. הם נקראים קולקטיבית קינמון cassia. בעוד כולם מכילים את אותו מרכיב פעיל, קינמון נכון יש את היתרון של להיות נמוך coumarin.

קינמון השוואה

לעומת קינמון cassia, קינמון אמיתי הוא בהיר יותר צבע, טעם קצת מתוק ויש לו ריח ריחני יותר. קינמון אמיתי גם עולה יותר. בשל הפרש המחירים, רוב הקינמון בחנות המכולת המקומית מורכב מקינמון הקסיה. כל סוגי הקינמון מכילים את החומר הפעיל cinnamaldehyde, המהווה 65% עד 80 אחוזים של שמן אתרי, על פי Drugs.com. בגלל קינמון אמיתי cnamia קינמון לחלוק את זה מרכיב פעיל, הם עשויים להיות יתרונות דומים. מחקר עד כה התמקדה קינמון cassia, עם זאת.

תוכן Coumarin

Coumarin מתרחשת באופן טבעי במספר צמחים, כולל קינמון, אבל זה גם סינתטי המיוצר כי זה עוזר למנוע קרישי דם. אם זה נצרך במינונים גדולים במשך תקופה ארוכה של זמן, coumarin עלול לגרום או להחמיר את מחלת הכבד. קינמון אמיתי מכיל בקושי עקבות של coumarin, בעוד סוגים אחרים של קינמון עשוי להיות 18 עד 400 פעמים יותר, על פי גיליון מאי 2013 של “כתב העת של חקלאות ומזון מזון”. Coumarin בקינמון אינו מוסדר כיום בארצות הברית . המכון הפדרלי הגרמני להערכת סיכונים, עם זאת, מדווח כי אדם במשקל 132 ק”ג יצרוך את צריכת מקסימלית של coumarin המומלץ על ידי האיחוד האירופי על ידי אכילת 3/4 עד 1 כפית של קינמון קינמון מדי יום.

סוכר בדם תחתון

קינמון הוריד את רמת הסוכר בדם במעכבי מעבדה, עם קסה שעלתה על קינמון אמיתי, על פי גיליון מארס 2005 של “Phytotherapy Research”. סקירה שפורסמה בספטמבר 2012 ב”מאגר הנתונים של ביקורות סיסטמיות “של Cochrane מסיקה כי הראיות אינן מספקות לתמיכה בקינמון כטיפול בסוכרת. לאחר שנערכו עוד מספר מחקרים, דיווחה ביקורת נוספת, כי קינמון קינמון הוריד את רמת הסוכר בדם. עם זאת, השימוש במידע בטיפול בחולה אמיתי קשה, מכיוון שהמינון והמשך הטיפול היו שונים בכל מחקר, בהתאם לגיליון ספטמבר 2013 של “Annals of Family Medicine”.

תוספות משלימות ואזהרות

המינון הטיפוסי של תוספי קינמון הוא 1 עד 4 גרם מדי יום, על פי אוניברסיטת ניו יורק Langone מרכז רפואי. לקבלת שמן קינמון חזק יותר, מנה טיפוסי הוא על 0.05-0.2 גרם מדי יום. תופעות לוואי לא דווחו במינונים של עד 6 גרם מדי יום, דוחות Drugs.com. כמויות גדולות יותר של אבקת קינמון ושמן עשויות להגביר את קצב הנשימה ואת קצב הלב. כאשר שמן קינמון משמש באופן מקומי, הוא עלול לגרום שטיפה, תחושת צריבה או תגובה אלרגית העור. אם אתה בהריון, לקחת תרופות מרשם או יש מחלת כבד או סוכרת, לדבר עם הרופא שלך לפני לקיחת תוספי קינמון.