מה הוא תחליב אמוניום לקטט?

תחליב לקטוני אמוניום הוא קרם מרשם המיועד לרפא יבש מדי, סדוק, עור מגורה, או עור קשקשי. זה גם מספק הקלה זמנית של גירוד הקשורים לתנאים אלה. המורכב של חומצה אלפא הידרוקסיה, הוא יעיל ב hydrating את השכבה החיצונית של העור. אמנם בטוח יחסית, שטחים שטופלו לא צריך להיות חשוף לאור אולטרה סגול.

רכיבים

המצרכים המצויים במינון הנפוץ של 12% תחליב אמוניום לקטאט כוללים שמן מינרלי, סטירט גליצריל, סטארט PEG-100, פרופילן גליקול, פוליאוקסיל 40 סטארט, גליצרין, מגנזיום אלומיניום סיליקט, לורת ‘4, אלכוהול cetyl, מתיל ופארבנים פרפיל, מתילצלולוזה, ניחוח ומים.

פעולה

Amonnium לקטט פועל לחות העור. השכבה החיצונית של העור ידועה בשם שכבת הקרנית. כמות המים הכלולים בשכבה זו קובעת אם העור לחות מספקת. כאשר הקרדיום בשכבה אינו מספיק לחות, העור יכול להיות מחוספס, יבש או סדוק, והוא יכול להיות קשקשי ורוגז. אמוניום לקטט מספק הקלה לעור מגורה ויבש על ידי הגדלת תכולת הלחות של שכבת הקרנית של שכבת העור. בנוסף להקלה על תסמינים סימפטומטיים של עור יבש, השימוש במרשם אמוניום לקטט מפחית את העור הסמיך יתר על המידה הנמצא בחולים עם מצבים רפואיים שגורמים לעור יבש, מעובה, קשקשי או פריך.

תופעות לוואי

תופעת הלוואי השכיחה ביותר של שימוש בתחליב חומצה לקטית של 12% אקטואלי היא תחושת צריבה או צריבה. עור מקולף ומתקלף עשוי להתרחש גם כן. תופעות לוואי שכיחות פחות כוללות גירוי, יובש, אקזמה, שינויים בצבע העור, או כתמים אדומים קטנים או סגולים הנגרמים על ידי כלי דם שבורים שבורים.

אזהרות

תחליב לקטוני אמוניום נעשה לשימוש חיצוני בלבד. לא לבלוע את קרם, או להחיל אותו על העיניים שלך, הפה או רירית. לשטוף את הידיים כדי להסיר תרופות עודפות לאחר החלת קרם לאזורים מושפעים. הימנע חשיפה לאור השמש עם שימוש של קרם זה – זה יכול להגדיל את הסיכון של כוויות שמש.

השתמש בהריון או נשים מניקות

בעוד ניסויים מעבדה בבעלי חיים לא הצביעו על כל השפעות שליליות על העוברים או הפגיעה בפוריות, אין מספיק ראיות כדי להצביע על כך גם לגבי בני אדם. לכן, 12% לקטט אמוניום צריך לשמש רק על נשים בהריון או מניקות אם ברור צורך, על פי הוראות הרופא.