מה גורם לאלרגיה שקדים?

אלרגיה שקדים, כמו כל האלרגיות למזון, נגרמת על ידי תגובה חיסונית נגד חלבון שנמצא במזון. למרות שקדים נראה לגרום לבעיות אלרגיה לפחות של כל האגוזים עץ, אתה יכול לפתח אלרגיה נגד החלבונים שנמצאו אגוז. אלרגיה של שקדים גולמיים יכולה להתפתח אם אתם אוכלים את האגוז ואת המערכת החיסונית שלך טעויות חלבונים שלה מזיקים, בפעם הבאה שאתם אוכלים שקדים, הגוף שלך מזהה במהירות את החלבון ומפעיל תגובה אלרגית נגדו.

התגובה החיסונית

המערכת החיסונית שלך התפתח כדי להגן עליך מפני חלקיקים זרים, כגון חיידקים, וירוסים ורעלים. כאשר הגוף שלך נתקל אלה חלקיקים מזיקים, המערכת החיסונית שלך פועלת להרוס את הפולשים האלה על ידי אפוף אותם עם כדוריות דם לבנות לחסל אותם עם נוגדנים. כתגובה לתגובה חיסונית, הגוף מייצר מולקולות המקדמות דלקת כדי לסייע לנקות את החלקיקים הפולשים בצורה אופטימלית יותר. למרות שרוב התגובה החיסונית בדרך כלל נוצרת בתגובה למולקולות מזיקות, לפעמים המערכת החיסונית שלך יכולה לטעות במולקולות זרות לא מזיקות כמו חלבונים במזון כמסוכן.

נוגדנים

נוגדנים הם מתווכים יעילים של חסינות המזהים מולקולה מסוימת בין מיליוני מולקולות אחרות. הגוף שלך יכול לייצר נוגדנים ספציפיים נגד כל מולקולה זרה. לאחר שנוצר, נוגדנים נקשרים למולקולה, כגון רעלן חיידקי או חלבון שנמצא על פני השטח של חיידק, ומסייע לחסל את החלקיקים בעזרת תאי דם לבנים או מולקולות חיסון אחרות. ישנם חמישה סוגים של נוגדנים, או אימונוגלובולינים, השונים במעשיהם. הסוג הנפוץ ביותר הוא IgG שנוצר בתגובה זיהומים מיקרוביאליים. מחלקה נוספת של נוגדן, הנקראת IgE, נוצרת באלרגיות וכתגובה לזיהומים טפיליים.

IgE

נוגדן IgE שונה ממחלקות נוגדן אחרות על ידי יכולתו להפעיל תאי דם לבנים מסוימים, כולל תאי תורן, בזופילים ואוזינופילים. IgE עצמו אינו גורם לאלרגיה, אבל ההפעלה של תאי התורן ואת הייצור המתקבל של מתווכים החיסונית מעוררים תגובה אלרגית. אם הגוף שלך טעויות חלבון שקדים כמו מסוכן, זה יוצר נוגדן IgE ספציפי נגדה. IgE מחברת את החלבון ומפעילה תאי תורן. תאי התורן מתחילים להפריש מולקולות המייצרות תסמינים של דלקת ואלרגיה.

היסטמין

אחד התאים המתווכים לשחרר תאים הוא היסטמין, מולקולה vasoactive המגביר את זרימת הדם המקומית, חדירות וסקולרית חלקה התכווצות שרירים. כאשר אתם אוכלים שקדים, בתוך שניות הגרון שלך יכול להתנפח ולהיות מודלק בשל פעולות אלה היסטמין ברקמה סביב הפה והגרון. במקרים חמורים, הפעלת תא התורן יכולה להוביל לאנפילקסיס שיטתי שגורם לחדירות וסקולרית נרחבת, מה שמוביל לירידה של לחץ דם, התכווצות בדרכי הנשימה וקשיי נשימה. מצב זה צריך להיות מטופל במהירות עם הזרקת אפינפרין והוא יכול להיות קטלני.