למה סלק טוב בשבילך?

ידוע גם בשם לפת דם, סלק הגן או סלק אדום, סלק הם נמוכים נתרן ושומן ומציעים 37 קלוריות לכל כוס 1/2. בנוסף, סלק מכילים חומרים מזינים המקדמים בריאות טובה. כדי ליהנות ירקות אלה בצבע בהיר, לשלב אותם לתוך סלטים ומרקים או להשתמש בהם על כריכים. אתה יכול גם להוסיף סלק מאכלים האהובים עליך לעשות אותם מזינים יותר ומהנה.

סלק הם מקור טוב של חומצה פולית, המציעה 68 מיקרוגרם עבור 1/2 כוס הגשה של ירקות מבושלים. סכום זה עונה על 17 אחוזים מהערך היומי המומלץ של 400 מיקרוגרם ליום. קרא גם ויטמין B-9, חומצה פולית חשוב לבריאות המוח אופטימלית. אתה צריך חומצה פולית לבריאות נפשית ונפשית טובה. ויטמין גם מסייע לגוף לייצר DNA ו- RNA, החומר הגנטי. זה עובד יד ביד עם ויטמין B-12 כדי לעזור לתפקוד ברזל כראוי בגוף שלך ולעזור לייצר כדוריות דם אדומות.

מנה 1/2 כוס של סלק מבושל מספק לך 0.28 מיליגרם של מנגן, הפגישה 12 אחוזים 16 אחוז של הצרכים היומיומיים שלך עבור מינרלים. הגוף שלך זקוק למנגן כדי ליצור גורמים לקרישת דם, הורמוני מין, עצמות ורקמת חיבור. בנוסף, מינרל משחק תפקיד מרכזי קליטת סידן, פחמימות ומטבוליזם של שומן ורמת הסוכר בדם. אכילת מזונות עשירים במנגן כגון סלק מבטיחה את המוח ואת העצבים לתפקד ברמות אופטימליות. מנגן הוא חלק אינטגרלי של antioxidant אנזים superoxide dissutase, אשר מסייע להילחם רדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים הם תרכובות שיכולות להרוס את דנ”א וקרומי התא. הם עשויים לשחק תפקיד ההזדקנות ופיתוח של סרטן ומחלות לב.

סלק הם מקור עשיר של כימי betaine. כמו כן נקרא trimethylglycine או betaine נטול מים, betaine ממלא תפקיד חיוני בתפקוד התאים הכבד תפקוד ומסייע לגוף שלך metabolize הומוציסטאין, חומצת אמינו. הומוציסטאין מוגבר קשור לסיכון מוגבר לשבץ ומחלות לב, מדווח המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. על פי מחקר שפורסם ב “American Journal of Clinical Nutrition” בספטמבר 2004, betaine הוכח לשפר את הביצועים, לשפר את גורמי הסיכון של כלי הדם ולהגן על האיברים הפנימיים. עדויות גם מראה כי החומרים המזינים עשוי לעזור להדוף מחלות כרוניות רבות.

סלק אדום מכיל ריכוז גבוה של פיגמנטים מסיסים במים המכילים חנקן הנקראים בטלינים. פיגמנטים אלה מציגים השפעות אנטי-ויראליות ומיקרוביאליות ויכולות להפחית את הגידול בתאי הגידול, על פי מאמר שפורסם בעיתון “Food Research International” ביולי 2011. צריכת סלק אדום מסייעת בהגנה מפני מחלות הקשורות לגיל. Betalains ותרכובות פנוליות אחרות למצוא ירקות אלה להגן על שומנים מפני נזק חמצוני ולשפר את מצב נוגדי חמצון. בנוסף, betalains יש antioxidant ו אנטי דלקתיים נכסים.

לעודד בריאות רגשית ובריאות הנפש

עזרה להבטיח מוח בריא תפקוד העצבים

מאי לעזור למנוע מחלות כרוניות

עזרה להילחם מחלות הקשורות לגיל