למה לשתות קפה לגרום לך עייף?

כ -50% מהאמריקאים שותים קפה מדי יום, על פי הערכה של 3 עד 4 כוסות לאדם, על פי מאמר של CBSNews.com 2009. הפופולריות שלו היא מן בעיטה זה מספק, אומר בנט ויינברג, מחברם של שני ספרים על המשקה, בטענה כי ללא קפאין, קפה לא יהיה כמעט פופולרי. קפאין הוא ממריץ אשר מפעיל את מערכת העצבים המרכזית, אבל יותר מדי יכול לרסק את רמות האנרגיה שלך.

את שותי טלטלות כאשר הם צורכים קפה מגיע אך ורק מן התוכן קפאין. קפאין נחשב לתרופה הממריצה את מערכת העצבים המרכזית ומגבירה את האנרגיה ואת הערנות. כמה אנשים מקבלים דחיפה זמנית במצב הרוח. יותר מדי קפאין, לעומת זאת, יכול לגרום חרדה, כאבי ראש, עצבנות ורעידות. אלה שיש להם כוס בסוף היום יודעים שזה יכול להפריע לשינה. שתייה של קפאין בכמויות מתונות, כגון שלוש כוסות קפה של 8 אונקיות או 250 מיליגרם ביום, נחשבת בטוחה על פי המכונים הלאומיים לבריאות. להיות מודעים לכך אפילו קטן כמו 100 מיליגרם ביום יכול לגרום לך קפאין תלויים, על פי KidsHealth.org. ללא התיקון היומי שלך, אתה יכול להרגיש עייף מאוד ועצבני.

שתיית כוס קפה נותנת לרוב האנשים פרץ ראשוני של אנרגיה, אבל זה לא נדיר עבור פרץ זה להיות ואחריו התרסקות אנרגיה. אחרי כמה שעות של עבודה על רמה מלאכותית, הגוף שלך מנרמל, ואתה עלול להרגיש עייף. לאחר כמה מאות מיליגרם של קפאין, כי כוס 5 או השישי פשוט לא יכול לספק מספיק להרים.

אם אתם שותים קפה לאורך כל היום, אתם עלולים לחוות תנודות באנרגיה ובעירנות, מה שעלול להוביל לתשישות כרונית של הכליה, כך עולה מדו”ח שפורסם בגיליון יולי-אוגוסט 2002 של “Psychosomatic Medicine”. בספר “קפאין בלוז”, סטיבן צ’רניסקה מסביר כי קפאין, בין אם המקור הוא קפה או קולה, ייכנס לתוקף על ידי ירי נוירונים במוח. עודף נוירון פעילות מפעילה את הייצור של אדרנלין – הורמון מופרש על ידי בלוטות יותרת הכליה. כאשר האדרנלין לובש, האנרגיה שלך נופלת. כאשר תהליך זה חוזר על עצמו פעמיים, שלוש או ארבע פעמים, הגוף שלך הוא במצב קבוע של מה Cherniske מכנה “קפאין”. הסימפטומים כוללים תחושה עייפה, חרדה, עצבני ומדוכא. תהליך זה אחראי גם ליצירת סובלנות קפאין, ולכן, עבור חלק, הם יכולים לשתות ארבע כוסות קפה ולא מרגיש יותר אנרגיה מאשר אדם שותה כוס אחת.

הרגל הקפה שלך עלול להיות אחראי בשוגג על העייפות שלך. בעוד המומחים מציעים לשתות את הספל האחרון שלך כמה שעות לפני השינה, כדי לא להפריע את השאר, את ההשפעה של התרופה יכול להתעכב במערכת במשך שעות. יש אנשים שהם גם רגישים מאוד לכימיקל. הם עשויים לייחס את הטלתם ופנייה ללחץ יומיומי, אך מתח וחרדה הם גם תופעות לוואי של קפאין. אחרי כמה לילות שינה גרועים, אנשים יכולים לפתח גירעון בשינה, מה שמוביל לרגשות של עייפות, על פי מאמר 2010 של “ניוזוויק”.

על קפאין

פוּנקצִיָה

עומס יתר של הכליה

לִישׁוֹן