למה אנשים לספוג שקדים במים?

שקדים הם חטיף בריא, מתובל, ארוז עם חלבון, סיבים חומצות שומן אומגה -3 ו -6. רוב האנשים מודעים היתרונות הבריאותיים שלהם וכיצד לשלב שקדים לתזונה בריאה, אבל זה פחות ידוע כי השריית שקדים יכול לפתוח יתרונות בריאותיים יותר ולעשות אותם קל יותר לעכל. השקיה שקדים מגדילה את כמות החומרים המזינים וויטמינים הגוף שלך סופג מן המזון, מה שהופך אותו דרך פשוטה ויעילה כדי לשפר את אגוז בריא.

אִכּוּל

שקדים מכילים מעכב אנזים בעור החום שלהם המגן על האגוז עד לרמות נאותות של אור השמש ולחות לאפשר לו לנבוט. מכיוון שהאגוז אינו משחרר את האנזימים שלו עד לקבלת תנאים אלו, אכילת שקדים ללא הסרת המעכב מגבילה את החומרים המזינים שהגוף יכול לספוג והופכת את השקדים לקשה לעיכול. על ידי השריית שקדים, אתה מספק את הלחות שהופכת את השקדים לשפוך את העור ולשחרר אנזימים שלה. התהליך עובד עם רוב האגוזים וזרעים.

מרקם

שקדים ספוג גם משנה את המרקם של האגוז ומקל על ללעוס. כמו שקדים סופג מים, הוא הופך להיות רך פחות נוקשה. זה מועיל במיוחד לילדים צעירים וקשישים אשר צריכים להימנע קשה, קשה ללעוס מזון. שקדים רכים יותר קל לעיכול, אשר מגדיל את כמות החומרים המזינים שהגוף שלך יכול לספוג מן האגוז. אם אתה משתמש שקדים מתכונים כגון עוגות, לחמים מאפינס, ריכוך האגוז מקל על מנת לפרוץ לתוך נתחים או למחוץ לפי הצורך.

איך ל

כדי לטבול שקדים, אתה צריך שקדים גלם, מים קערה. רכישת שקדים אורגניים, אם אפשר. מניחים את השקדים בקערה גדולה ומכסים אותם בשתי כוסות מים לכל כוס וחצי שקדים. משרים את השקדים בן לילה, ולאחר מכן לנקז לאחסן אותם במקרר באמצעות שקיות פלסטיק או צנצנות. שקדים יישארו טריים עד שבוע לאחר השרייה עם אחסון נאות.

הַנבָּטָה

את היתרונות של שקדים ניתן unlocked נוסף על ידי נטילת השריה לרמה הבאה, למעשה צומח אגוזים שלך. נבטים שקדים הם רכים, moister ומתוק כמו גם להיות קל יותר לעכל. נבט שקדים היא גם הדרך היחידה לשחרר lipase, אנזים אשר digests שומן. כדי לשקדים שקדים, להשרות את השקדים לילה למשך 10 עד 12 שעות, לשטוף אותם ומכניסים אותם בצנצנת זכוכית עם מכסה במקרר. זה בדרך כלל לוקח בין יום לשלושה ימים עבור שקדים לנבוט ואתה יכול לצפות 1/8 אינץ ‘לנבוט לגדול.