חמאת שיאה לעומת חמאת קקאו לסימני מתיחה

כמעט כל חנות כלבו יש לפחות קרם אחד בטענה לדעוך סימני מתיחה. רבים של מוצרים אלה מכילים חמאת שיאה או חמאת קקאו כמרכיב פעיל. שניהם נחשבים emollients, אשר מסייעים לחות העור על ידי החלפת חומצות שומן איבדו. אבל החלפת חומצות שומן אלה עושה דבר כדי לשפר את המראה של סימני מתיחה. זה רק מטפל יובש.

מה גורם סימני מתיחה?

סימני מתיחה מתפתחים כאשר העור נמתח מעבר ליכולתו הרגילה. בתוך שכבות הבסיס של העור שלך, סיבי החיבור שנותנים עור גמישות יכול להתחיל להחליש ולשבור כמו העור נמתח. זה גורם צורה של הצטלקות לפתח על פני העור שלך, וכתוצאה מכך להקות של שינוי צבע. תיקון סיבי חיבור פגומים או הסרת תאי העור דהוי יכול לעזור להפחית סימנים של סימני מתיחה. לא חמאת שיאה או חמאת קקאו ידוע עובד בצורה זו.

חמאת שיאה חמאת קקאו

חוסר היכולת של חמאת שיאה וחמאת קקאו לטפל זה סוג של הצטלקות לא אומר או מרכיב אינו מועיל לפעמים. בעוד שהרופא שלך יכול להמליץ ​​על קרמים, הקליבלנד קליניק לא ממש ממליץ על חמאת שיאה או חמאת קקאו כדי להפחית או למנוע את הופעת סימני המתיחה. למעשה, משחות וקרמים אשר טוענים כדי למנוע סימני מתיחה במהלך ההריון הם בעלי ערך מועט, מדווח המכון הלאומי לבריאות. קרם עשוי חמאת שיאה או חמאת קקאו יכול לשמש כדי לרכך את העור ולעזור למנוע סימני מתיחה כתוצאה של עלייה במשקל, כפי שניתן לראות בהריון.

טרטינואין טיפולים

הסוכן אקטואלי רק ידוע כדי לשפר סימני מתיחה tretinoin, על פי אתר האינטרנט של CNN בריאות. זה רטינואיד מרשם משמש בדרך כלל לטיפול באקנה אבל יכול גם לעודד עלייה בייצור של קולגן כמו גם לקדם את המחזור הסלולרי של תאים אפידרמיס. זה עוזר לתקן את סיבי החיבור פגום לעורר את הצמיחה של תאי העור החדשים, צמצום שינוי צבע על פני העור ועושה סימני מתיחה פחות ניכרת.

תרפיה בלייזר ודרמבריון

Tretinoin לא תמיד יעיל בשיפור סימני מתיחה, במיוחד אלה מעל שישה שבועות. אבל צורות אחרות של טיפול זמינים כדי לשפר את המראה של העור שלך. אחד היעילים יותר הוא טיפול בלייזר, אשר יכול לעורר ייצור קולגן ותיקון פגום סיבי חיבור. קליבלנד קליניק טוען כי dermabrasion וטכניקות התחדשות העור אחרים עשויים גם לעזור.

דהייה ונעלמת סימנים

סימני מתיחה יכולים גם לדעוך בעצמם. סילוק הגורם להתמתחות, כמו עלייה במשקל, עשוי לעודד את הצטלקות להיעלם, אומר המכון הלאומי לבריאות.