חוק התיישנות לביטול הנישואין בדרום קרולינה

צו בית משפט המבטל נישואין פירושו שהנישואין לא היו קיימים מעולם. בדרום קרוליינה, הדרישות המשפטיות לביטול נישואין מוגבלות אך ורק למצבים שבהם בני הזוג נכשלים במימוש הנישואין וחיים יחד. כל עוד מתקיימות דרישות אלה, אין כל הגבלה על הגשת בקשה לביטול.

המשמעות של ביטולים

למרות הגירושין נראה שכיח היום, עבור הרבה בהיסטוריה של ארצות הברית גירושין היו מאוד קשה להשיג אם לא אסור. מדינת דרום קרולינה לא חוקקה כל חוק המספק גירושין עד שנת 1942. לכן, ביטולים היו חלופה לאנשים שרוצים לצאת מנישואים לא רצויים. כמו כן, בניגוד לגירושין, צו בית משפט המבטל נישואין פירושו כי נישואין תקפים מעולם לא היו קיימים – ובכך להפוך ביטול עדיף על אדם שרוצה למנוע את הסטיגמה החברתית של גירושין. ביטול רשאי גם לבצע נישואין שניים יותר עבור אנשים השייכים לכנסייה שאוסרת נישואין שניים לאחר הגירושין.

עילה לביטול

בדרום קרולינה, הטענה הסטטוטורית לביטול מוגבלת ביותר. דרום קרוליינה קוד חוקים סעיף 20-1-530 קובע כי בית המשפט יכול להכריז על נישואין לא חוקיים אם הנישואין “לא הושלם על ידי קוהביטציה של הצדדים”. במובן המעשי, פירוש הדבר כי ביטול זה יינתן רק אם הזוג הנשוי לא קיים יחסי מין ולא ימשיך לחיות יחד, למרות שעבר טקס נישואין. ירח דבש אחד או זמן קצר לחיות יחד היה נראה למנוע את ביטול בדרום קרוליינה.

מסגרת זמן לקובץ

חוק דרום קרוליינה אינו קובע כל הגבלת זמן לקבלת ביטול – כלומר, אין כל הגבלה על ביטול. הסיבה לכך היא שהנישואין פסולים וחלוף הזמן לא יקנה תוקף.

נישואין אסורים

דרום קרולינה אוסר על נישואים במגוון של נסיבות. נישואים חד-מיניים אסורים יחד עם נישואים בין קרובי משפחה של אחים, הורים וילדים, סבים ונכדים, וכן דודים, דודות, אחייניות ואחיינים. נישואין ביגמי נישואין של אנשים לקויי נפש גם אסורים.

קרקע לגירושין

כדי להשיג גירושים בדרום קרולינה, על בן הזוג להוכיח כי בן הזוג השני היה אשם על התמוטטות הנישואין באחת מחמש דרכים: ניאוף, נטישה לתקופה של שנה, אכזריות פיזית, שכרות או שימוש בסמים, או זה: הזוג לא חי כבעל ואישה במשך שנה אחת. אם בית המשפט סבור כי בני הזוג בהליך גירושין colluded לצורך קבלת גירושין, בית המשפט יכול לסרב לתת את הגירושין.