ויטמין ספקים עבור מתבגרים עם הורמונים

גיל ההתבגרות הוא תקופה של צמיחה מהירה ופיתוח, כלומר צריכת ויטמין נאותה חשוב במיוחד. נערות מתבגרות עוברות גם שינויים הורמונאליים משמעותיים עם תחילת מחזור הווסת שלהן. למרות דיאטה לא תמיד הגורם לחוסר איזון הורמונלי, מקבל אספקה ​​נאותה של ויטמינים וחומרים מזינים אחרים עשויים לשפר את הסימפטומים הקשורים הורמונלית אצל מתבגרות.

ויטמין B-12

למרות חוסר ברזל הוא בדרך כלל הגורם לאנמיה אצל נערות, מחסור בוויטמין B-12 יכול גם לגרום לאנמיה, אשר מאופיינת לא רק על ידי עייפות קיצונית, אלא גם על ידי מצב הרוח, שינויים אישיות ודיכאון. בעקבות תזונה צמחונית מגביר את הסיכון למחסור בוויטמין B-12, מאחר ומוצרי בעלי חיים הם המזונות העיקריים המכילים אותו. דגנים מועשרים ומוצרי סויה מכילים גם ויטמין B-12. נערות בגילאי 9-13 צריכות 1.8 מיקרוגרם של B-12 מדי יום, או 4 מיקרוגרם עבור בנות בגיל 14 ומעלה, על פי המכונים הלאומיים של משרד הבריאות של תוספי תזונה.

ויטמין די

היעדר ויטמין D נקשר לדיכאון בקרב קבוצות אוכלוסייה מסוימות, על פי ויטמין D המועצה. מלבד היתרונות שלה על בריאות הנפש, ויטמין D הוא חיוני במיוחד עבור צמיחת העצם המתרחשת במהלך גיל ההתבגרות, כך מתבגרות צריך להיות בטוח כדי לקבל לפחות 5 מיקרוגרם בכל יום. הגוף מייצר ויטמין D במהלך חשיפה לאור השמש, ולכן רמות נוטות להיות נמוכות יותר במהלך חודשי החורף, כפי שצוין ב “Postgraduate Medical Journal”.

בַּרזֶל

למרות שזה לא ויטמין, ברזל הוא אחד החומרים המזינים החשובים ביותר עבור בנות בגיל העשרה, אשר נוטים אנמיה חוסר ברזל, במיוחד אם הם התחילו מחזור הווסת שלהם. אם נערה מתבגרת שלך נראה עייף כל הזמן, עצבני ו רדום, הסיבה עשויה להיות שילוב של אנמיה וחוסר איזון הורמונלי. התייעץ עם הרופא שלך לפני השימוש תוספי ברזל, אשר יכול לייצר תופעות לוואי לא רצויות אם נלקח במינונים גבוהים. מתבגרות זקוקות ל -8 מיליגרם של ברזל ליום בין הגילאים 9 ו -13, או 15 מיליגרם לבנות בנות 15 ומעלה, על פי אוניברסיטת מינסוטה. מתבגרות צריך לכלול שפע של מזונות עשירים בברזל בתזונה שלהם, כדי למנוע מחסור.

שיקולים אחרים

בנוסף תוספי תזונה, להיות בטוח כי מתבגר שלך מקבל שפע של מזונות בריאים בתזונה שלה. שומנים חשובים במיוחד במהלך ההתבגרות, על פי רופא הילדים ד”ר ויליאם סירס, שכן הם מסייעים בייצור של הורמוני מין. לשלב שומנים בריאים מן אבוקדו, מזון חלב ושמנים בריאים לתוך התזונה של המתבגר לעודד ייצור הורמון בריא. כמו עם כל תוספי תזונה, להתייעץ עם הרופא של הילד כדי לקבוע את התוסף הטוב ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלה.