וזה יותר טוב בשבילך: תפוח אדמה אפוי רגיל או בטטה אפוי?

אמנם בטטה מציעה יותר סיבים, ויטמין A וויטמין C, תפוח אדמה אפוי רגיל אינו אפס תזונתי. שניהם לספור כלפי היומי שלך servings של ירקות יכול להיות חלק דיאטה בריאה. למד להכין את הירקות האלה בדרכים בריאות כדי למקסם את התזונה שלהם.

תפוח אדמה אפוי במשקל 173 גרם ותפוח אדמה אפוי במשקל 180 גרם מכילים כ 160 קלוריות. כל אחד מהם מספק 37 גרם של פחמימות ו- 4 גרם חלבון. לא תפוח אדמה מכיל שום שומן.

תפוח אדמה מספק כ -50% יותר סיבים מאשר תפוח אדמה לבן. סיבים מסייע לשמור על הצואה נעים בצורה חלקה דרך מערכת העיכול שלך. סיבים גם מוסיף בתפזורת לארוחות שלך, מה שהופך אותך מרגיש מלא יותר, והוא יכול גם לעזור להוריד את רמות הכולסטרול שלך, להקטין את הסיכון למחלות לב.

תפוח אדמה מתוק של 180 גרם מספק כמעט 700 אחוז מהערך היומי של ויטמין A, המבוסס על דיאטה של ​​2,000 קלוריות. ויטמין A הוא חיוני לבריאות העין ואת התפקוד הסלולרי הנכון. תפוח אדמה אפוי רגיל מכיל רק כמויות זעירות של ויטמין A. תפוח אדמה מתוק מכיל גם יותר ויטמין C מאשר תפוח אדמה רגיל – 35 מיליגרם לעומת 17 מיליגרם. תפוח אדמה אפוי, לעומת זאת, מציע יותר חומצה פולית – ויטמין B חשוב לתאי דם אדומים בריאים חיוני במניעת מומים מולדים מסוימים. תפוח אדמה אפוי מכיל 48 מיקרוגרם של חומצה פולית, בעוד תפוח אדמה מתוק מכיל רק 11 מיקרוגרם.

שני סוגי תפוחי האדמה מכילים כמעט כמויות שוות של מגנזיום, זרחן, נחושת, אבץ וברזל. תפוחי אדמה מתוקים מכילים מעט יותר סידן מאשר תפוחי אדמה אפויים. תפוח אדמה אפוי מציע יותר אשלגן, עם זאת, עם 926 מיליגרם לעומת 855 מיליגרם בטטה. אשלגן חיוני כדי להסדיר את המינרלים שלך ואת מאזן הנוזלים. תפוחי אדמה מתוקים מספקים כמות גדולה יותר של מנגן מינרלים עקבות, אשר ממלא תפקיד בבריאות העצם, ספיגת מזין מערכת העצבים המרכזית בריאה.

הדרך שבה אתה מגיש את תפוח אדמה אפוי מתוק או לבן גם משפיע על הבריאות על פי בחירתך. אם אתה טוען את תפוח אדמה לבן אפוי שלך עם שמנת חמוצה, חמאה וגבינה מגורר, אתה פשוט העלה את קלוריות ותוכן שומן רווי. הימנעו ממיץ תפוחי אדמה אפויים בחמאה וסירופ מייפל, מרשמלו או דבש. תיהנו מתפוחי אדמה אלה, או אולי עם קצת יוגורט לא שמן, עירית, מלח ים או פלפל שחור סדוק, כדי לשמור אותם בריאים ככל האפשר.

העומס הגליקמי של המזון מודד את השפעת המזון על רמות הסוכר בדם והאינסולין. דיאטה גבוהה במזון עם עומס גליקמי נמוך עשויה להיות השפעה חיובית על ירידה במשקל וסוכרת מסוג 2, אך המחקר אינו חד משמעי, מציין בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד. העומס הגליקמי של תפוח אדמה מתוק הוא 17 – נמוך מ -26 תפוחי אדמה אדומים אפויים. בדרך כלל, מזונות עם עומס גליקמי של 20 או יותר נחשבים גבוה, בעוד 10 או מתחת הם נמוכים.

קלוריות ו מקרונוטרינטים

סִיב

ויטמינים

מינרלים

שיקולים

עומס גליקמי