התפתחות הסינוסים אצל ילדים

על פי האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים או AAP, הסינוסים הפאנלים, המורכבים מסינוסים אתמודיים, מקסילריים, פרונטליים ופרונטאליים, הם אתר נפוץ של זיהומים אצל ילדים ומתבגרים. חללים חלולים אלה הנמצאים בגולגולת מרופדים ברירי ממברנות ולעזור להפחית את משקל הגולגולת תוך התחממות וסינון האוויר שנכנס האף והפה. סינוסים אלה מתפתחים בשלבים שונים של החיים, מתחילים בעובר ומסתיימים כמעט בגיל 20.

לפני הלידה

הסינוסים האתימודיים והמקסימליים נוצרים במהלך החודש השלישי והרביעי של ההיריון. בלידה הסינוסים האלה הם בגודל של אפונה. הסינוסים האתימודיים נמצאים בכל צד של האף, בין העיניים. הם עשויים מעצם דקה מאוד, והם גדלים לגודל הבוגר שלהם, בערך בגודל של קופסת גפרורים, על ידי גיל ההתבגרות. הסינוסים המקסיביים נמצאים בכל לחי, היושבים מעל השיניים ומתחת לעיניים. הם מגיעים גם למבוגרים לפי גיל ההתבגרות.

לפני 5 שנים

הסינוסים הספנואידים מתחילים להיווצר בגיל שנתיים, והם מלאים באוויר ונראים על קרני רנטגן עד גיל 5. הסינוסים הסינופיים יושבים מאחורי העיניים ונמצאים עמוק יותר מאשר הסינוסים האחרים, מאחורי הסינוסים האתימודיים. הספנואיד הימני והשמאלי נמצאים זה ליד זה, מופרדים רק על ידי מחצה, צלחת דקה של עצם. הם מגיעים לגודל הבוגר, בערך בגודל של ענבים גדולים, על ידי גיל ההתבגרות.

לפני 8 שנים

סינוסים חזיתיים לפתח האחרון, החל בסביבות גיל 4. הם חללים מלא אוויר הממוקם במצח. גודלם וצורתם שונים עבור כל אדם. הם מופיעים על צילומי רנטגן ליד גיל 7 או 8, והם אינם מתפתחים עד גיל ההתבגרות. הם ממשיכים לצמוח עד גיל 20 בערך.

מַשְׁמָעוּת

לדברי AAP, הסינוסים של הפאנלים הם לעתים קרובות אתר של זיהום אצל ילדים ומתבגרים. זיהומים אלה הם לעתים קרובות גורם למחלה. לדוגמה, ה- AAP מעריך שלילדים יש 6 עד 8 זיהומים בדרכי הנשימה העליונות, או הצטננות, מדי שנה, ו -5 עד 13% מהם מסובכים עוד יותר על ידי זיהומים בסינוסים של הפאנלים. הידע וההבנה של התפתחות הסינוסים של הפאנלים אפשרו לרופאים לטפל ביעילות רבה יותר בזיהומים אלה בילדים ובמתבגרים. לדוגמה, הרופאים יודעים כי זיהומים בילדות מוקדמת בדרך כלל כרוכים את הסינוסים האתימודיים והמקסימלים, כפי שהם כבר נוצרו.

זיהום חשוד

על פי האקדמיה האמריקנית של Otolaryngology, ישנם מגוון רחב של סימפטומים שעשויים להצביע על סינוס זיהום אצל ילד. זה כולל סימפטומים קרים שנמשך יותר מ 10 עד 14 ימים, לפעמים עם חום נמוך. אורך מחלה ממושך זה הוא הבדל חשוב בין הצטננות, שכיחות אצל ילדים, וזיהום סינוסי. ניקוז האף צהוב או ירוק, כאב ראש אצל ילדים בגיל שש ומעלה או נפיחות סביב העיניים יכול גם אותות זיהום. לבסוף, לאחר הטפטוף האף, אשר יכול להוביל כאב גרון, שיעול, ריח רע מהפה ובחילה או הקאות יכול גם אומר הילד שלך יש זיהום סינוס.