הפיסיקה של מהירות הסופטבול

מהירות של כדורסל מוגדרת המהירות והכיוון שבו הכדור הוא נוסע. בין אם אתה התנדנדות, להכות או לתפוס כדורסל, אתה משפיע על מהירות של סופטבול. במהלך המשחק, אתה יכול להשתמש בפיזיקה כדי להבין טוב יותר את המהירות.

רקע כללי

שלושת חוקי התנועה של ניוטון מסבירים כי האצת האובייקט נקבעת על ידי הכוח הנקי הפועל על האובייקט. האצה מוגדרת כשינוי של אובייקט במהירות. לכן, אתה יכול לקבוע אם מהירות של אובייקט יגדל או יקטן על ידי בחינת מה כוחות פועלים על זה. כאשר אתה משחק כדורעף, כמה כוחות משפיעים על מהירות הכדור, כולל כוח המופעל על ידי המחבט, כוח הכבידה, התנגדות האוויר וחיכוך.

הִתנַדנְדוּת

ממש לפני המגרש, כדור הסופטבול נמצא במנוחה ביד. כאשר אתה זורק את הכדור, אתה מפעיל כוח קדימה על הכדור לכיוון הבלילה. כאשר הכדור נוסע לכיוון הבלילה, התנגדות האוויר מפעילה כוח לאחור על הכדור. לכן, שני כוחות עיקריים פועלים על הכדור: הכוח הקדמי מופעל על ידי הזרוע שלך ואת הכוח לאחור על ידי התנגדות אוויר. עם זאת, הכוח המופעל על ידי הזרוע שלך הוא גדול באופן משמעותי מאשר התנגדות האוויר, כלומר, כוח נטו הפועל על הכדור הוא בכיוון קדימה. כוח זה גורם לכדור להאיץ קדימה ממצב המנוחה שלו, ומהירות הכדור עולה לכיוון הבלילה.

מִדַבֵּק

כמו כדור עף נופל מן השמים לעבר לוכד, שני כוחות גדולים לפעול על זה. כוח הכובד גורם לכדור להאיץ כלפי מטה. עם זאת, כאשר הכדור נופל, התנגדות האוויר מפעיל כוח כלפי מעלה על הכדור. הכוח כלפי מעלה של התנגדות האוויר בסופו של דבר הופך שווה כוח הכבידה כלפי מטה, ואת הכוח נטו של הכדור נופל הוא אפס. משמעות הדבר היא כי הכדור מפסיק להאיץ כלפי מטה ונופל לעבר התופס במהירות קבועה, המכונה גם מהירות מסוף.

כדור קרקע

כאשר אתה מכה כדור בסיס על הקרקע, הכדור בדרך כלל מתגלגל במהירות. שוב, שני כוחות גדולים פועלים על הכדור. הכוח המופעל על ידי המחבט שלך על הכדור גורם לו להתגלגל קדימה. עם זאת, הקרקע מפעיל כוח חיכוך לאחור על הכדור שגורם לה להאט. בגלל החיכוך הוא הכוח היחיד הפועל באופן מתמיד על הכדור כפי שהוא מתגלגל, הכדור מאט את מהירותה פוחתת. בסופו של דבר, הכדור מגיע לעצור ואת מהירותו אפס.