האם פרוביוטיקה תסייע לנפיחות?

למרות שאנשים רבים חושבים על חיידקים מזיקים או מסוכנים, סוגים מסוימים של חיידקים למעשה לעזור לגוף. פרוביוטיקה הם חיידקים טובים לחסל חיידקים הגורמים למחלות ולקדם בריאות טובה. למרות שיש אנשים לקחת פרוביוטיקה כדי לשפר את בעיות מערכת העיכול, אתה צריך לדבר עם רופא לפני נטילת תוספת כדי לסייע לנפיחות כדי לוודא שהוא בטוח.

מאפיינים

ישנם מספר תוספי פרוביוטיקה בשימוש על ידי מתרגלי רפואה אלטרנטיבית. פרוביוטיקה נפוצה כוללת לקטובצילוס אסידופילוס, ביפידובקטריום ביפידוס וקטובצילוס GG. פרוביוטיקה אלה מגיעים בצורת טבליות, נוזלים או קפסולות. כמה מוצרים יוגורט מסחרי מכילים זנים של תרבויות פעיל, פעיל פרוביוטי. אנשים לעיתים לוקחים פרוביוטיקה יחד עם תרופות אנטיביוטיות כדי לאכלס מחדש את הבטן עם חיידקים מועילים. שימושים רפואיים אחרים של פרוביוטיקה כוללים את הטיפול של שלשול זיהומיות, תסמונת המעי הרגיז, מחלות מעיים דלקתיות, זיהומים בנרתיק וזיהומים בעור.

נפיחות

מספר מחקרים בחנו את השימוש בטיפול פרוביוטי לנפיחות הקשורה לתסמונת המעי הרגיז. אנליזה מטה-קלינית של מחקרים אלו, שנערכה על-ידי נוריה הובייידה, חוקרת מאוניברסיטת אוקספורד, הראתה שטיפול פרוביוטי עשוי לשפר את הנפיחות אצל אנשים הסובלים מתסמונת המעי הרגיז. הזנים הפרוביוטיים ששימשו במחקר זה היו Streptococcus faecium, Lactobacillus GG, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, Propionibacterium freudenreichii והתוסף VSL 3. מחקרים אחרים לא מצאו כי הפרוביוטיקה השתפרה. מחקר נוסף נדרש כדי לקבוע אם פרוביוטיקה הם טיפול יעיל לנפיחות לא קשור לתסמונת המעי הרגיז.

תופעות לוואי

נטילת תוספי פרוביוטיקה יכולה לגרום למספר תופעות לוואי. תופעת לוואי נפוצה היא אי נוחות בבטן או נפיחות, כלומר טיפול פרוביוטי עלול להחריף בעיות נפיחות. תופעות לוואי אחרות של טיפול פרוביוטי כוללות בעיות במערכת העיכול ונפיחות גזים. דון את הסיכונים ואת היתרונות של נטילת תוספי פרוביוטיות עבור נפיחות עם רופא כדי לקבוע אם הם מתאימים לך.

שיקולים

אנשים חווים נפוח בטן עבור מגוון רחב של סיבות. עלייה במשקל, עצירות, אי סבילות ללקטוז, אכילת יתר, בליעת אוויר, יתר עליות חיידקים ותסמונת המעי הרגיז עלולים לגרום לנפיחות. נטילת פרוביוטיקה עשויה לסייע בהפיכת נפיחות לחלק מהתנאים הללו, אך לא לאחרים. לדון bloating שלך עם רופא על מנת להבטיח שזה לא סימפטום של מצב רפואי רציני.