האם אדם עם תרגיל לב מוגדל?

לב מוגדל, או קרדיומיגליה, הוא סימפטום של מצב רפואי אחר, הוא אינו מחלה בפני עצמה. מצב זה ניתן לעיתים קרובות לטיפול אם הטיפול מכוונת לטיפול הגורם הבסיסי של הגדלת הלב. תרופות, ניתוח, ובמקרים מסוימים, פעילות גופנית יכולה להיות מועילה, תלוי מה גרם ללב להגדיל. רופאים במרפאת Mayo ממליצים לחולים עם cardiomegaly “לקבל תרגיל צנוע, לאחר דיון עם הרופא שלך התוכנית המתאימה ביותר של פעילות גופנית.

אַזהָרָה

ארגון קרדיומיופתיה מזהיר כי “ייעוץ גופני שונה עבור המטופלים, בהתאם לסוג קרדיומיופתיה שיש להם”. תרגילים, בהשגחת רופא, עשויים לעזור אם יש לך קרדיומיופתיה מורחבת (DCM) או קרדיומיופתיה היפרטרופית (HCM), אך אנשים אשר הלב מוגדל בשל מצב הנקרא קרדיומיופתיה חדרית הישרדותי “צריך ייעוץ אישי מאוד צריך להתייעץ עם הקרדיולוג שלהם.”

תרגיל עם קרדיומיופתיה היפרטרופית

Hypertrophic cardiomyopathy הוא מצב שבו שריר הלב הופך להיות עבה באופן חריג. מידת העיבוי וכמה משריר הלב מושפע מחולה למטופל. רוב האנשים עם HCM לא מראים שום סימפטומים. יחד עם זאת, 10% מצאו כי זרימת הדם אל הלב נחסמה במהלך פעילות גופנית נמרצת, לדברי ד”ר Maite Tome, קרדיולוג יועץ בבית החולים Heart בלונדון.

מתי לחתוך בחזרה על פעילות גופנית

טומה ממליץ לחולים עם HCM לבקש ייעוץ רפואי אם התרגיל גורם לכאב בחזה או לתסמינים הקשורים לתרגילים אחרים כגון סחרחורת, דפיקות לב, קוצר נשימה מטריד, זמן יוצא דופן להתאושש מפעילות גופנית או הרעה של סימפטום כלשהו שהיה קיים לפני “כאשר הגיע הזמן לבחור את הפעילות,” טומה מייעץ, “צריך לחשוב על סוג הספורט עצמו. ספורט הדורש תרגיל מהיר ופתאומי אינו אידיאלי “.

תרגיל עם קרדיומיופתיה משוחררת

קרדיומיופתיה משוחררת היא מצב שבו החדר השמאלי של הלב מתרחב ומתפקד בצורה גרועה. זה מעכב את היכולת של הלב לשאוב ולהירגע. כאשר הלב לא יכול לספק זרימת דם מספקת כדי לענות על דרישות הגוף, המצב נקרא לעתים קרובות אי ספיקת לב. אם הסימפטומים של המטופל הם מתונים או מתונים, אז התרגיל עשוי לשפר את מצבה. איגוד קרדיומיופתיה ממליץ על תרגיל אירובי – לדוגמה, הליכה, ריצה, רכיבה על אופניים או חתירה – אם נעשה באישור רופא. עדיף להגדיל את הסיבולת שלך בהדרגה עד שאתה יכול לממש שלוש או ארבע פעמים בשבוע, במשך עשרים עד שלושים דקות לכל מפגש.

דווח על הטבות

נמצא כי פעילות גופנית מתונה עובדת כמו גם בתרופות להורדת מסת הלב ועובי קיר הלב אצל גברים קשישים ונשים שהחלו את המחקר בלחץ דם קל עד בינוני, על פי מחקר שפורסם בגיליון אוגוסט 2004 של “American Journal of Physiology”, על פי מחקר שפורסם באינטרנט ב -1 ביוני 2007, ב “Journal of American College of Cardiology”, תרגיל אירובי נראה לעזור לחולים עם אי ספיקת לב יציבה את גודל הלב מוגדל שלהם ולשפר את תפקוד הלב שלהם.

לדברי קרדיולוגים במרפאת Mayo, “למרות שאינך יכול לרפא את הלב המוגדל שלך עם תרופות ביתיות, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את המצב שלך”. הם מציעים לך לדון עם שינויים באורח החיים הרופא שלך כגון ויתור על עישון, צמצום או צריכת אלכוהול, הפחתת צריכת המלח, שליטה בסוכרת, למידה לפקח על לחץ הדם שלך ואת עצמך לישון שמונה שעות בכל לילה.

צעדים נוספים שאתה יכול לקחת