את החשיבות של שרירי הבטן בספורט

שרירי הבטן הם מרכיב מרכזי ביכולת הספורטאים וחלק מתוכנית אימון מאוזנת. שרירי הבטן הם קבוצת השרירים העיקרית בליבה, המהווה את החלק האמצעי של הגוף. שרירי הבטן תומכים בגוף העליון והתחתון, מגבירים את השליטה בשרירים בתנועות ריצה, סיבוב והסתובבות בשימוש בכל ענפי הספורט ותחרויות אתלטיות אחרות. ספורטאים לחזק את שרירי הבטן עבור ביצועים נפץ כדי לסייע במניעת פגיעה.

נשימה יעילה

פעילות ספורטיבית מתמדת דורשת צריכת חמצן מקסימלית. חמצן נדרש על ידי השרירים לייצר טריפוספט אדנוזין, או ATP, אשר משמש דלק התכווצות שרירים. דו תחמוצת הפחמן הוא שוחרר במהלך תהליך זה יש להסיר מהגוף על ידי מערכת הנשימה. שרירי הבטן משחקים חלק בלתי נפרד בנשיפה, ומסייעים בחיתוך הסרעפת ובגירוש דו-תחמוצת הפחמן. הרקטום הבטן, או 6 Pack, transversus abdominis, וגם החיצוני והחיצוני obliques חוזה לדחוף את הסרעפת כלפי מעלה הלחץ הגובר לכפות את האוויר מן הריאות. נשימה טובה יותר יכולה להגביר את הביצועים, הסיבולת וההחלמה.

יציבות Trunk

גולף נדנדות, טניס משרת ואת קפיצה גבוהה כל להשתמש בסיבוב סיבוב. רוב הספורט יש כמה סיבוב או סיבוב של משחק רגיל. המהלכים כדורגל להסתמך על הליבה הליבה סיבוב בהפיכת לתפוס את הכדורגל, אריגה מתגוננת וזורקים את הכדורגל. שרירי הבטן פועלים עם שרירי הגב כדי לשלוט בתנועת המטען. במהלך ספורט לשחק רק כאשר הידיים או הרגליים משמשים שרירי הבטן לשמור על תא המטען עדיין על ידי התכווצות או קיצור של שרירי הבטן. במהלך כיפוף או תנועות מתפתלות, כמו בטניס לשרת, שרירי הבטן מתארכים, עוזרים הליבה לסובב את התנופה. תוכנית אימון טובה עבור שרירי הבטן כוללת שני סוגים של תנועות הבטן.

תמיכה בחזרה שרירים

ABS לעזור לתמוך את שרירי הגב, המהווים חלק ממערכת שריר הליבה. שרירי הליבה האלה יכולים להיות מאומנים באמצעות plyometrics, או לקפוץ אימון, לבנות כוח נפץ בשימוש באתלטיקה שונים כגון כדורסל. על ידי תמיכה בגב, ABS חזק לעזור למנוע פגיעה הן את שרירי הבטן ואת שרירי הגב.

ייצוב הגוף העליון והתחתון

שחייה, חתירה, השלכה, סקי ספורט רבים אחרים כרוך העליון והתחתון הגוף תיאום, אשר לעסוק יותר קבוצות שרירים. הבטן תומכת ביישור העליון של הגוף ושולטת בתנועות התומכות ברגליים ובזרועות. טוב שרירי הבטן תמיכה מאומן בעיתוי תיאום שרירים, אשר שחיינים שחקני טניס להסתמך על. בעקבות שריר טוב יותר שרירי גם מסייע להגביר את הסיבולת, שיפור ביצועים אתלטי הכולל.