את ההשפעות של אכילה בננות

בננות ארוזות עם היתרונות של הגוף שלך, והם עושים חטיף נוח לכל שעה של היום. הם עשירים בחומרים מזינים, מה שהופך אותם תוספת מעולה לכל תזונה בריאה. בננות יכול אפילו להיות טוב למוח שלך ולמנוע מחלות כרוניות כגון מחלת לב וסוכרת. הם גם לטובת הספורטאים, שכן הם יכולים לסייע במניעת התכווצויות שרירים.

לספק תזונה בשפע

בננה בינונית אחת מכילה 110 קלוריות. בננות נטולות שומן, כולסטרול ונתרן. כל בננה מחזיקה על 3 גרם של סיבים, המהווה 12 אחוזים של הדרישה היומית שלך. סיבים תזונתיים עוזר להעביר פסולת דרך המעיים ולמנוע עצירות. בעוד בננה יש רק 1 גרם של חלבון, הוא מציע לך 30 גרם של פחמימות, נותן לך דחיפה מהירה של אנרגיה.

מכילים ויטמינים

בננות מכילים ויטמיני B, כולל חומצה פולית, ריבופלבין וניאצין. הם מקור טוב במיוחד של ויטמין B-6, אשר מסייע לייצר נוגדנים המוגלובין תוך שמירה על תפקוד עצבי בריא רמות גלוקוז בדם. בננה בינונית אחת מכילה 15% מהדרישה היומית של ויטמין C, שהוא נוגד חמצון. נוגדי חמצון מסייעים להגן על הגוף מפני נזק שנגרם על ידי עיכול וחשיפה לעשן טבק ולהקרנות. נזק זה, הנקרא חמצון, בונה לאורך זמן והוא יכול לשחק תפקיד במחלות כרוניות רבות, כמו גם הזדקנות. ויטמין C הוא חיוני גם עבור כל צמיחת רקמות ותיקון ושמירה על בריאות השיניים והעצמות.

שיפור תפקוד השריר

בננות מכילים אשלגן, אשר נדרש לתפקוד בריא של מערכת העצבים שלך ואת השרירים. אם אתה חסר אשלגן, השרירים שלך יכול לקבל עייף וחלש, ואתה עשוי לחוות כאבים כואבים. בננה אחת בינונית יש 450 מיליגרם של אשלגן, אשר כמעט 10 אחוזים של 4,700 מיליגרם של אשלגן אתה צריך מדי יום. זו הסיבה ספורטאים רבים ללכת על בננות כדי למנוע cramping במהלך אימון ואירועים.

קידום בריאות המעי הרגיז

במחקר שפורסם ב “Anaerobe” בשנת 2011, מדענים בחנו את ההשפעות של בננות על נשים עם בעיות במערכת העיכול ומשקל. הם נתנו כמה נשים בננה בינונית פעמיים ביום ועוד נשים או משקה בטעם בננה או כוס מים. הם אספו דגימות צואה בתחילת, באמצע ובסוף המחקר. מנקודת חצי הדרך עד סוף המחקר, נשים שהיו שתי בננות היומי מנוסים פחות באופן משמעותי נפיחות לעומת אלה שלא אכלו בננות. כמו כן הם היו כמויות גבוהות יותר של חיידקי מעיים בריאים, אשר נדרשים לעיכול תקין של חומרים מזינים.

במחקר שפורסם ב “Journal of Science of Food and Agriculture” בשנת 2014, חוקרים חקרו את השפעת הבננות על רמות הגלוקוז. במחקר בבעלי חיים, הם גרמו לסוכרת – מצב של רמות גלוקוז להיות גבוה מדי – ולאחר מכן נתן את תמצית בננה חולדות. הם סיכמו את תמצית בננה הקליטה פחמימות ספיגה, אשר יש השפעה אנטי סוכרתית. אבל ההשפעות של אכילה בננות על סוכרת בבני אדם לא נבדק. במחקר נוסף על חולדה, שפורסם ב “Journal of Dietary Supplements” בשנת 2009, מדענים מצאו כי פלבנואידים בננה הורידו את רמות הכולסטרול, הטריגליצרידים, הפוספוליפידים וחומצות השומן. השפעה זו לא נבדקה בבני אדם.

יכול להפחית את רמות הגלוקוז והכולסטרול