את הדרכים הטובות ביותר לבשל סטייק 7-עצם

לפי משרד החקלאות האמריקני, האמריקאים אוכלים בממוצע כ -56 ק”ג בשר בקר בכל שנה. במונחים של הכנה, ישנם ארבעה חתכים עיקריים של בשר, שכל אחד מהם מצביעים על השיטה הטובה ביותר של בישול: צ ‘אק, ירך, צלעות ועגול. סטייק 7-עצם הוא שם אחר עבור צ ‘אק חתוך במרכז או צלי סיר, אשר נלקח מתוך אזור צ’ אק או הכתף של הפרה. למרות שזה אזור שרירי היטב, יש גם הרבה גרגר. כמו חתכים אחרים חתך, סטייק צ’אק 7-עצם הוא מבושל בצורה הטובה ביותר עם חום לח כדי לייצר בשר רך, טעים.

צ’אק 7-עצם סטייק הוא שם כזה, כי לחתוך תכונות עצם זה בצורת מספר שבע. חתך זה הוא בדרך כלל רזה יותר חתכים אחרים של בשר בקר, מה שאומר שזה דורש נוזל פחות נועז ולוקח פחות זמן לבשל. חום החלב הוא הדרך הטובה ביותר לבשל סטייק 7 עצם כי לחתוך מכיל כמות משמעותית של רקמת חיבור, אשר יכול להפוך את הבשר קשה אם מבושל באמצעות חום יבש.

אתה יכול לבשל סטייק 7-עצם באמצעות לחות לחה על ידי braising את הבשר נוזלי על stovetop בתנור הולנדי או כבד גדול בתחתית סיר. הבשר לא צריך להיות מכוסה כולו נוזלי, אבל צריך להיות מספיק נוזלים בסיר כדי ליצור קיטור כדי לאפשר לך מדי פעם להדביק את הבשר. הבשר ואת נוזל בלימה הם הראשונים הביאו לרתיחה ולאחר מכן החום מצטמצם הסיר מכוסה. בהתאם לגודל הסטייק, הבשר מבושל על מבשלים במשך 40 עד 60 דקות, או עד שהוא מגיע לטמפרטורה פנימית של 160 מעלות צלזיוס.

באמצעות תנור איטי, או crockpot, לבשל סטייק 7 העצם נוח מאז המכשיר עושה את כל העבודה בשבילך. כפי שהשם מרמז, האוכל מבושל לאט בטמפרטורה נמוכה. כדי לבשל סטייק 7-העצם בתנור איטי, להגדיר את הגדרת החום נמוך לתת לבשר לבשל במשך שש שעות, או עד שהוא רושם 160 מעלות F עם מדחום בשר.

תבלינים ניתן לשנות לפי הטעם. באשר braising נוזלי, אתה יכול להשתמש במים רגיל או ירקות מלאי, יין או בירה. כמו כן, אתה יכול לזרוק לחתוך ירקות עם הבשר, כגון תפוחי אדמה, בצל, סלרי או גזר.

תאור

שיטת תנור הולנדית

שיטת בישול איטי

אפשרויות