אני צריך לאכול תפוח אדמה אפוי כאשר מנסים לרדת במשקל?

תפוח אדמה אפוי הוא כנראה לא הבחירה הטובה ביותר עבור אנשים על דיאטה, אבל זה בסדר יש אחד מדי פעם, במיוחד אם החלופה היא צ ‘יפס או פירה. כדי להתאים את האוכל לתוך דיאטה מאוזנת קלוריות מאוזנת, אתה פשוט צריך לראות מה אתם אוכלים יחד עם זה כדי למזער את ההשפעה על המאמצים שלך במשקל.

עם כ 170 עבור בינוני ראסט עם העור על, תפוח אדמה אפוי רגיל הוא לא כל כך גבוה קלוריות, אבל תוספות באמת יכול להוסיף הרבה קלוריות ולהקשות על מקל בתוך התקציב היומי שלך קלוריות עבור הרזיה. כמו כן, מחקר שפורסם ב New England Journal of Medicine מצא כי אכילת כל סוג של תפוחי אדמה, כולל מבושל או אפוי, היה קשור לעלייה במשקל, למרות הגידול היה הרבה פחות תפוחי אדמה אפויים מאשר צ ‘יפס. לעתים קרובות יותר אתה אוכל תפוחי אדמה, כך גדל הסיכון הפוטנציאלי לעלייה במשקל.

תפוחי אדמה אפויים הם גבוהים על אינדקס גליקמי, עם ציון של 99 עם העור 140 בלי זה. העור מספק את רוב הסיבים בתפוח אדמה, וסיבים מוריד את ה- GI של מזון. אינדקס גליקמי הוא מדד של כמה מזון מסוים עשוי להגדיל את רמות הסוכר בדם. מזונות עם ציונים גבוהים של 76 או יותר נוטים יותר לגרום קוצים ברמות הסוכר בדם מאשר אלה עם ציונים נמוכים של 55 או מתחת. כאשר הסוכר בדם מזנק, הגוף משחרר אינסולין, גורם לסוכר בדם לרדת, מה שעלול לגרום לך להרגיש רעב. מזונות עשירים בפחמימות ומעוכלים במהירות נוטים להיות בעלי אינדקס גליקמי גבוה, אולם, אם משלבים מזונות עשירים יותר עם מזונות עם GI נמוך או מזונות עשירים בחלבון או בשומן, המדד הגליקמי הכולל של הארוחה יורד. מאמר ביקורת שפורסם בספריית Cochrane בשנת 2007 ציין כי אכילת דיאטה נמוכה על האינדקס הגליקמי יכול להיות יעיל יותר לירידה במשקל מאשר בעקבות דיאטה דלת שומן. אז תיאורטית, לאכול את תפוחי האדמה עם תוספות המכילות חלבון, סיבים או קצת שומן יפחית את GI הכולל של הארוחה.

אם אתה באמת אוהב תפוח אדמה, אתה כנראה טוב יותר ליהנות בטטה במקום תפוח אדמה לבן. תפוחי אדמה מתוקים יש מספר דומה של קלוריות, אבל יותר מפי שניים הסיבים כמו גם ויטמינים ומינרלים כמו תפוחי אדמה לבנים. הסיבים עוזרים למלא אותך כי זה מאט את המעבר של מזון דרך מערכת העיכול שלך.על אף תפוחי אדמה אפויים בטעם הם מזון גבוה יחסית GI, עם ציון של 94, תפוחי אדמה מבושלים הם מזון נמוך עד בינוני GI. לאחר מבושלים, הציון יורד ל בין 44 ל 61, בהתאם משך הזמן הם מבושלים. כתוצאה מכך, בטטות תפוחי אדמה מבושלים הם אפשרות טובה יותר עבור ירידה במשקל.

תפוח אדמה אפוי בסגנון מהיר עם שמנת חמוצה ועירית יכול להיות כמו 426 קלוריות, ואחד עם רוטב בייקון וגבינה יכול להכיל כ 487 קלוריות. זה מספיק קלוריות לארוחה שלמה על דיאטות הרזיה רבות, עדיף להשתמש בכמויות קטנות יותר של תוספות עתירי קלוריות על תפוחי האדמה או לבחור תוספות נמוכות יותר של קלוריות. לדוגמה, 2 כפות סלסה יש רק 10 קלוריות, 1/2 כוס ברוקולי יש 27 קלוריות, ו 1/2 כוס גבינת קוטג ‘ללא שומן יש 81 קלוריות. גם אם אתה מוסיף את כל אלה שלוש תפוחי אדמה שלך, זה חוסך קלוריות על גבי שמנת חמוצה ו chive או בייקון וגבינה גירסאות. אם אתה רוצה עוד תוספות קלאסיות, תערובת של רצועה אחת של בייקון, 1 כף של צ ‘דר מופחת שומן, 1 כף בצל ירוק קצוץ, ו 2 כפות של שמנת חמוצה שומן מופחת יש כ 100 קלוריות סה”כ – אבל לא לשכוח להוסיף את הקלוריות מהתפוחי אדמה עצמה.

תפוחי אדמה ומשקל

אינדקס גליקמי וירידה במשקל

תפוחי אדמה לבנים לעומת תפוחי אדמה מתוקים

בחירת התוספות הנכונות